Az euróövezetben 2 százalék volt a növekedés üteme, míg az előző negyedévben még 2,8 százalékkal emelkedtek a bérek és fizetések, valamint a bérterhek. Ennél mérsékeltebb bővülés utoljára 2010 első három negyedévében volt.
Az egyes országokat tekintve Észtország, Bulgária, Ausztria és Románia áll az élen 7,2, 6,8, 5,3, illetve 5,2 százalékos növekedéssel. A sort Szlovénia (-1,2%), Luxemburg (+0,9), Ciprus (+1%) zárja.
Magyarország az uniós statisztikusok kimutatása alapján Lettországgal a 6-7. pozíciót foglalja el 4,3 százalékos növekedéssel. Németországból nem érkezett be hivatalos adat, ezért az Eurostat saját becslésére támaszkodott, amelyet azonban nem közölt.
Az euróövezetben az első negyedév végén 2,7 százalékon állt az inflációs ráta, a reálbérek csökkenése jellemezte tehát az esztendő első három hónapjában a közösséget. Áprilisban és májusban mérsékelten (2,6, majd 2,4 százalékra) lassult az infláció üteme, mindezzel együtt az EU államainak többségére a reálkeresetek zsugorodása maradt jellemző. (Magyarországon az uniós elvek alapján számolt infláció 4,5 százalék volt májusban. A KSH héten megjelent gyorsjelentése szerint a vártnál enyhébben, 5,3 százalékkal emelkedtek májusban Magyarországon.)