Januártól az új lakások piacán a 27 százalékos általános forgalmi adót 5 százalékra csökkentette a kormány, mely intézkedés jelenleg inkább a beruházóknak kedvez, a lakossági kereslet növekedését az alacsonyabb értékesítési árak serkentenék. Egyszerűsödött az építésügyi engedélyezés menete is, de a piac fellendülését talán a vissza nem térítendő állami támogatás, a családok otthonteremtési kezdeménye a „10+10 CSOK” ösztönzi majd.
Azonban új otthonunk építésénél, vagy vásárlásánál a nem kellően előkészített döntés hosszú távon pénzügyi veszteséget jelenthet. Tipikus vásárlási hiba, amikor a vételár mellett nem kalkulál valaki az ingatlan fenntartási költségeivel. Az energiahatékonyabb és így takarékosabb felhasználást az alkalmazott építészeti és épületgépészeti megoldásokkal érhetjük el. Az energiahatékonyság egyik fő eleme a megfelelő szigetelés.
A megfelelő hőszigetelő anyag elengedhetetlen feltétele mind a kellemes lakóklíma kialakításának mind az energiaszámlák csökkentésének. A hőszigetelést több évtizedre választjuk, így fontos tájékozódni az egyes szigetelő anyagok tulajdonságairól. A számba vehető anyagok közül a kőzetgyapot páraáteresztő, hangszigetelő, és víztaszító képességének köszönhetően az egyik legalkalmasabb anyag az épületek hőszigetelésére. A természetes alapanyagú kőzetgyapot élettartama megegyezik az épület élettartamával, és a tűzvédelmet is segíti, mivel nem éghető, hő hatására füstöt nem fejleszt, és megakadályozza a tűz terjedését.
A korszerű szigetelés, mint befektetés évente átlagosan 8 százalékos nettó hozamot hoz, a hőszigetelésre fordított anyagköltség így 12 éven belül megtérül. A kőzetgyapot szigetelés élettartama megegyezik az épület élettartamával, ha az éves megtakarítást a szigetelés teljes élettartamára kiszámoljuk, minden forint, amit szigetelésbe fektetünk, megtérülést eredményez, ráadásul az épület állagát is óvja, így növeli az ingatlan értékét.