Március 1-jétől új MNB rendelet szabályozza a pénzforgalom lebonyolítását (a korábbi 2001-ben született). Ennek egy része a csoportos beszedésről szól. Tipikusan ilyen technikával lehet fizetni a közüzemi számlákat, sőt a biztosításokat, bankhiteleket is.
A csoportos beszedés alapvető előírásai nem változtak az új rendeletben. A fogyasztónak fel kell hatalmaznia a számláját vezető bankot, majd a jogosult - például valamelyik közüzem - megbízza a saját bankját, hogy szedje be a számlája ellenértékét. A bankba "kötegelve" érkeznek az ilyen beszedési megbízások (innen ered a "csoportos" jelző). A fogyasztó - kötelezett - adhat limitet a bankjának, ameddig az befogadhatja a számlát.
A jogosultnak mindig 6 munkanappal a fizetés esedékessége előtt kell megküldenie a számlát a fogyasztónak, hogy maradjon ideje annak ellenőrzésére. Amennyiben nem ért egyet az összeggel, úgy a megbízás teljesítését megelőző nap 9 órájáig letilthatja saját bankjánál a kifizetést. Ezt azonban csak a teljes összegre teheti meg, tehát nincs arra módja, hogy az általa jogosnak tartott összeget utalja át a bank, míg a különbözetet tartsa vissza. Az ilyen letiltás nem érinti a banki felhatalmazás feltételeit, tehát a következő számlát kifizetheti, ha az ügyfele azt nem tiltotta le.
Az új rendelet kiegészült egy olyan elemmel, amely megkönnyíti a bankváltást. Sokan ugyanis azért nem vállalják, hogy a csoportos beszédessel fizetett számláikat másik bankhoz vigyék át, mivel a váltás sok munkával jár. A váltás úgy történik, hogy a fogyasztó bemegy a jelenlegi bankjához, és kér egy igazolást a számláját érintő csoportos beszedési megbízásokról (ez még nem jelenti a korábbi felhatalmazások törlését). Viszont a fogyasztó az igazolást beadhatja egy másik bankhoz úgy, mint új felhatalmazást. Az új bank erről értesíti a jogosultat - a közüzemet - aki azzal, hogy tudomásul veszi az új felhatalmazást, a régit automatikusan megszűntnek tekinti. A váltás szabályai azonban nem március 1-től, hanem csak július első napjától lépnek hatályba.