A Banki Hitel Károsultjainak Egyesülete felmérésének összefoglaló tényadatait az Országos Sajtószolgálat útján tette közzé. A felmérés a következő témakörökre terjedt ki: árfolyamgát bevezetése a havi törlesztőrészletek meghatározására; kamattámogatási rendszer; Nemzeti Eszközkezelő Társaság; a kilakoltatási moratórium feloldása kvótarendszerrel; a devizaalapú jelzáloghitelezés újbóli engedélyezése. (A devizahiteles sorsáról tárgyalt Simor András és Matolcsy György szerdán.)
Árfolyamgát bevezetése a havi törlesztőrészletek meghatározására. Az egyesületet e témában megkereső ügyfelek 20 százaléka bizonytalan abban, hogy ez megoldás lehet-e számára, majd a saját bankjával történő egyeztetés után 1 százalékuk választja ezt a megoldást. 80 százalék eleve elutasítja az árfolyamgátat annak rugalmatlansága és kiszámíthatatlansága miatt.
Kamattámogatási rendszer. Az ügyfelek 98 százaléka nem tudja a piacon értékesíteni az ingatlanát, így nincs lehetősége kisebbet vásárolni, és cserét sem tud lebonyolítani ezen a módon. Két százalék tudna élni ezzel a lehetőséggel, azonban a pénzügyi intézmények nem tudnak számára kellő felvilágosítást nyújtani a lebonyolítás módjáról. A megoldást választók aránya 0 százalék.
Nemzeti Eszközkezelő Társaság. Az ügyfelek 100 százaléka mélységes felháborodásának adott hangot, hogy a mai napig nem tudja, milyen módon fog működni a társaság. Az e megoldást választók aránya 0 százalék.
A kilakoltatási moratórium feloldása kvótarendszerrel. Az ügyfelek 90 százaléka retteg, és a médiát hívja segítségül, hiszen a megígért „senki nem marad fedél nélkül - senkit nem hagyunk az út szélén" mondat hamisnak bizonyult. Tíz százalék elhagyja az ingatlanát, és nem emel szót. Beláthatatlanul hosszú és lassan kialakuló szociális katasztrófa fenyegeti a széteső családokat, hiszen a lakhatás megszűnése a kiskorúak azonnali állami gondozásba vételét eredményezi.
A devizaalapú jelzáloghitelezés újbóli engedélyezése. Ebből a körből ügyfélmegkeresés nem érkezett a Banki Hitel Károsultjainak Egyesületéhez.