A felmérés során 300, a közép-kelet-európai piacokon már jelenlévő vagy a jövőben befektetni kívánó nyugat-európai, egyesült államokbeli és a fejlődő piacokról kikerült vállalat cégvezetőjét kérdezték meg a régióban tapasztalható lehetőségekről és kockázatokról - közölte az Atradius Hitelbiztosító.
A cégvezetők 40 százaléka szerint a gazdasági válság nyomán a következő 12 hónapban közepes nehézségekkel kell számolniuk, 30 százalékuk pedig negatív vagy nagyon negatív következményekre számít, a vállalatok hosszú távon mégis bizakodók. Csupán 14 százalékuk gondolja úgy, hogy a régióban a válság üzleti visszaeséshez fog vezetni, ezzel szemben a válaszadók 61 százaléka úgy becsüli, hogy a következő 3 évben a kereskedelemből és befektetésből származó éves bevételük több mint 6 százalékkal fog emelkedni, és 90 százalékuk szerint a régióból származó éves profit növekedni fog ebben a periódusban.
A Közép-Kelet-Európában már aktív vállalatok általánosságban úgy tervezik, hogy a következő 3 évben megosztják jelenlétüket a régióban, a diverzifikáció során Lengyelországgal szemben minden más piac - köztük Magyarország is - növekvő érdeklődésre számíthat a következő években. Bár Lengyelország továbbra is fontos piac marad, a vállalatok egyre inkább a Balkán országai felé fordulnak - olvasható a hitelbiztosító közleményében.