Az OTP-DayOne Magvető Alap célja az innovatív projektek tőkefinanszírozása. Olyan cégeké, amelyek elsődlegesen technológiai innováció-orientáltak, magas szakmai tudást képesek felmutatni, vagy újszerű, egyediséget megjelenítő üzleti ötlettel rendelkeznek.
Tőke magánforrásból
Az induló vállalkozásoknak olyan üzleti vagy fejlesztési tervvel kell rendelkezniük, amely bemutatja, hogyan tudnak eljutni a tőkével néhány év alatt egy magasabb cégértéken megvalósuló befektetésig vagy egy sikeres kivásárlásig. A befektetési összegek átlagosan 50-150 millió forint körül alakulnak.
A két kockázati alapkezelő közötti tárgyalások június 1-ével sikeresen lezárultak, a befektetési tevékenység a nyár közepén kezdődhet. Az induló tőke kizárólag magánforrásból származik, így az alap működése, döntéshozatali mechanizmusa rugalmasabb, valamint számos kötöttségtől mentes például a Jeremie program alapjaihoz képest .
A PortfoLion Zrt. eddig elindított alapjai a nagyobb tőkeigényű társaságok voltak a fókuszban. A Jeremi programban érintett kockázati tőkealap-kezelők közül ugyanakkor az eddig nyilvánosságra került információk alapján e társaság az egyetlen, amely már exitről is beszámolt: a biotechnológia területén működő Cryo Management Kft.-ben szerzett részesedésére a svéd VitroLife AB tett vételi ajánlatot tavaly októberben.
A Day One Capital Magyarország első bejegyzett angyal-befektetői tőkealapja. A nagyobb kockázati tőke alapokkal szemben, hogy már a vállalkozások életének legkorábbi szakaszában a menedzsment csapat mögé áll, nem a méretet, hanem a projektben rejlő potenciált nézik.
A két alapkezelő olyan működési modell kialakítása törekszik a témában kiadott közlemény szerint, amely figyelembe veszi a két alapkezelőben külön-külön felhalmozott egyedi szaktudást és piaci kapcsolatrendszert, valamint nagyban épít az így létrejövő szinergiahatásokra.