A Magyar Nemzeti Bank programja a ma elérhető lehető legolcsóbb kkv forrás, így érthető módon számtalan cég szeretne hozzájutni. Ugyanakkor még a megemelt keretösszeg is csupán töredéke a fennálló kkv hitelállománynak, így várhatóan komoly verseny indul az olcsó forrásért. A programhoz csatlakozott 36 hitelintézet maga dönt arról, hogy melyik vállalkozás mekkora összeget és milyen feltételek mellett kaphat. Az a cég, amely nem hitelezhető, ezúttal sem számíthat pénzre. Ráadásul a hitelbírálatra, szerződéskötésre és folyósításra rendelkezésre álló három hónap nagyon rövid, amiből az is következik, hogy a forrás jelentős részét a bankok a már meglévő hitelek kiváltására fogják felhasználni a jó ügyfél-minősítésű cégek körében. Azok a cégek, amelyek gondolkoznak a kedvezményes lehetőség kihasználásában, jó, ha mielőbb felkeresik bankjukat, illetve bármely hitelintézetet, amely résztvesz a programban. Az MNB kártyaleosztásos forráselosztásának köszönhetően esetleg érdemes a kisebb bankokat, takarékszövetkezeteket megcélozni. Egyelőre nem vált publikussá, hogy egy-egy pénzintézet mekkora összeg kihelyezésére szerződött a jegybankkal, mindössze az MKB tette közzé, hogy a bank 116 milliárd forint kihelyezését vállalná (ekkora összegre adott be pályázatot) és végül 81,78 milliárd forintot osztott számára a jegybank.
Jelenleg a kkv-k fennálló hitelállománya közel 3500 milliárd forint.
A bankok az első pillér esetében 750 milliárd forintot – az eredeti keret 3-szorosa –, a másodiknál 500 milliárdot – az eredeti keret 2-szerese – igényeltek.
Összesen 750 milliárd forintot osztott szét az MNB: 425 milliárd forintot az 1. pillérben, 325 milliárdot a 2. pillérben.
A programhoz csatlakozott 36 pénzintézet 90%-a (1. pillér) illetve 96%-a (2. pillér) megkapta a kért összeget. A kártyaelosztásos technikából következik, hogy a nagybankok (legnagyobb hitelállománnyal rendelkezők) kaptak a kértnél kevesebbet.
A hiteleket 2013. június 4. és augusztus 30. között folyósíthatják a bankok. Az új beruházási hiteleknél az utolsó részletet legkésőbb 2014. február 28-ig kell folyósítani. (Szerződéskötésre augusztus 29-ig van mód és a szerződéses összeg 30%-át folyósítani kell az időpontig)
A maximális kamat 2,5% beleértve a garanciadíjat is. Ezen felül a bankok felszámolhatnak harmadik félnek fizetendő díjat: értékbecslés, közjegyzői díj, stb…
A futamidő legfeljebb 10 év. A bankok döntenek az egyes ügyletek tényleges hosszáról.