A "zöld részvényekbe" fektető alapok közül az amerikai Impax Asset Management most indította el befektetői pénzgyűjtés céljából 203,1 millió dolláros alapját, míg a Ludgate Investments a tiszta technológiákat fejlesztő cégekbe fektetne, remélve, hogy azok mihamarabb a tőzsdére mennek. A Nevastar Finance 100 millió dollárt fektetett klímavédelmi alapjába. (A fenntartható fejlődést előmozdító cégekbe való invesztálás nem új történet...)
Milyen hozammal kecsegtetnek? Az úgynevezett EnviroDaq index szerint a környezetvédelemmel foglalkozó száz cégnek a londoni értékpiacon forgó papírjai az idei év közepéig, 10 hónap alatt, mintegy 20 százalékkal növelték hozamukat. És ez csak a kezdet, hiszen a megújítható energiákkal foglalkozó vállalkozások a teljes energiaszektorban 2-3 százalékos részarányt képviselnek, öt év alatt mintegy megkétszerezték részüket. Egyesek beruházásaikat is meg akarják duplázni, egyetlen év alatt. A lehetőség Magyarországon is adott...
Mindez esetenként jelentősebb kormányzati támogatással zajlik: a brit szén-dioxid kibocsátás csökkentésére létrehozott, költségvetési forrásokból (is) működő Carbon Trust környezeti tanácsadásért mintegy 200 millió dollárnyi kapott a brit kormányzattól, igaz, később ennek egy részét visszavették.