- Zöldpénzt, bár nem zöld hasút kínálnak hitel formájában nem sokkal drágábban, mint amennyiért a piacon dollár-finanszírozást lehet szerezni. A környezetvédelmi tárca meghirdette a hozzá benyújtandó, a költségvetés támogatását élvező, a Magyar Fejlesztési Bank közvetítésével folyósítható kedvezményes hitelprojektjét. A július 26-án Persányi Miklós környezetvédelmi, Veres János pénzügyminiszter és Erős János MFB-vezérigazgató által a sajtónak is bemutatott "akciós" kölcsön az üzleti szféra szereplőinek teremt igen jó kondíciójú beruházási lehetőséget. A KKV-knak "zöldcélú" kölcsönfelvételét segítendő a kormányzat 800 millió forintot kész elkölteni 2007-ben úgy, hogy a kamattámogatás segítségével több tízmilliárd forint áramolhat a környezetiparban a következő két esztendőben. A hitelkamat mértéke a Sikeres Magyarországért elnevezésű programon belül jelenleg mintegy 6 százalék, a leendő támogatás az Euribor (2,1 százalék) feletti kamat 100 százalékáig terjed majd ki, végeredményben 3-3,5 százalékos kamattal juthat pénzhez a vállalkozás. Ez praktikusan azt jelenti, hogy csaknem 4 százaléknyi marzsot, illetve árfolyam-garanciát vállal magára az állam. Azon cégek, amelyek levegőtisztaság-védelmi, vízminőség-védelmi, zajvédelmi, hulladék-gazdálkodási, alternatív energia hasznosítását szolgáló fejlesztési programjaik finanszírozásához a környezetvédelmi tárcához augusztus közepe és november közepe között benyújtják a pályázatukat, akár hármat is, akár 240 millió forintot elnyerhetnek a hiteleik támogatásán keresztül.
A két kormánytag az aktuális környezetvédelmi programok elkönyvelésére is vállalkozott. A pénzügyi tárca első embere szerint 3,5 millió embert érintenek az éppen folyó ilyen célú beruházások, s örvendetes, hogy a csatlakozott országok legnagyobb környezetvédelmi beruházásának uniós finanszírozásához a napokban írhatott alá szerződést a kormányzat. Az 500 millió eurót taksáló hitel a Csepel-szigeten megvalósuló budapesti szennyvíztisztító pénzügyi hátterét jelenti.
A 2015-ig tervezett, tipikusan környezetvédelmi beruházások értéke meghaladja a 2 ezer milliárd forintot, gyakorlatilag valamennyi projekt megvalósítását az ország uniós mivoltából fakadóan vállalta. Befejeződött, illetve folyamatban lévő és a 2004-2006 közötti időszakban perfektuálódó zöldfejlesztések együttesen 365 milliárd forintot taksálnak. A 2007-ben bizonyosan elinduló projektek között említette Persányi Miklós a dél-budai szennyvíztisztító építését, a Kis-Balatonnál esedékes második ütem elkezdését és a Duna árvízvédelmi rendszerének megvalósítását. Igaz, ezek is javarészt költségvetési beruházások, ám ahhoz, hogy a környezetipar is hatékonyabban tevékenykedhessen, az üzleti szférát egyebek között a kamattámogatásos akción keresztül igyekszik érdekeltté tenni a kormányzat.