Ám ezúttal más szempontokat is kiemelt Kovács Gábor. A Piac és Profitnak részletezte is, hogy a Fővárosi Közgyűlés két lehetőség között választhat a Schöpf-Merei Kórház esetében. Dönthet úgy, hogy teljesen bezárja az intézményt és elküldi az összes dolgozót. Ez drága és rossz választás.
"A másik út az - mondta el Kovács Gábor - , hogy valóban átveszi a kórházat a menedzsment, amit már csak azért is viszonylag egyszerűen megtehet, mert közhasznú társaságként működik a Schöpf-Merei 2005 óta. Azaz az önkormányzat elég könnyen lebonyolíthatja az üzletrész eladását, számára ez az egyetlen jó alternatíva."
A Bankár Holding vezérigazgatója fontosnak - és üzenetértékűnek - tartja leszögezni, hogy ma már a Telki Kórház is nyereségesen tevékenykedik, mivel a legutóbbi időben megváltoztak az egészségügyben az üzleti- feltételek. Ez azt jelenti, hogy a finanszírozási hátterek változtak meg úgy, hogy most már lehet rizikót vállalni."Ahhoz nem fér kétség, hogy kockázatos 'üzem' a kórház, de van értelme elindulni - jegyzik meg a bankár. - Az a fontos, hogy valóban tudjon dönteni a menedzsment, de gondolja meg azt is, hogy benne van a pakliban: bele is bukhatnak. Mindenesetre most már van mozgástere az egészségügyi vállalkozásoknak, akár még úgy is a Schöpf-Merei Kórház esetében, hogy az életben maradásukért akár egy éven át is ingyen gyógyítanak, nem kérnek, nem vesznek fel jövedelmet az orvosok.