A klímaváltozás nem absztrakt probléma. És nem is színtisztán jövőbeli kérdés. Már zajlik. A Fehér Ház március közepén új alkalmazást dobott „piacra" (pontosabban a közvéleménybe), hogy megértesse az USA lakosságával: ha nem cselekednek ma, hamarosan nagyon megemlegetik a tétlenséget.
Újraválasztásakor az amerikai elnök nem titkolta, hogy második elnöki mandátuma központi kérdésének kívánja tenni a klímaügyet. Obama nyilvánvalóan úgy okoskodott: ha már a képviselők nem hajlandók rászánni magukat a fosszilis energiahordozók megsarcolására egy klímatörvény formájában, akkor a választók körében kell támogatást gyűjtenie az ügy számára, hogy ők gyakoroljanak majd nyomást megválasztott képviselőikre. A John D. Podesta és John P. Holdren fehér házi tanácsadók által elindított online program célja érzékletesen szemlélteti, milyen aszályok, erdei tűzvészek és tengerszint-emelkedés válik hétköznapi valósággá a közeljövő amerikai polgára számára. Ugyanakkor a Fehér Ház nem Szilícium-völgy: a kormány nem áll elő "killer app"-pel (menő, „király" alkalmazással).
Ami jelenleg hozzáférhető, az nem több, mint egy szoftver, mely megmutatja bármely tetszőleges amerikai címről, hogy az vajon a tengerszint alá kerül-e vagy sem. (Az internetes játékok számos komoly téma központivá tételére alkalmasak. Angliában a zenei kalózkodás ellen küzdenek egy ilyennel.)
A honlap másik fő attrakciója, hogy egybegyűjti a főbb állami tudományos szervezetek híranyagait, így például a National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), a NASA, a United States Geological Survey, a Védelmi Minisztérium releváns közléseit.
A kabinet célja, hogy alkalmazások fejlesztésekre ösztönözzék a tudósokat, hogy ők is előrukkoljanak a maguk alkalmazásaival. Vagyis állami masinákkal szerzett adatok közzététele szolgálhat a holnap alkalmazásainak alapanyagául. Hasonló együttműködéssel jöttek létre például az ingatlanpiac alkalmazásai, mint a Trulia, a Zillow és a Redfin, melyek mind állami szerveknél gyűjtött adatokból merítenek.