A 2015–2050 közötti időszakra szóló fenntartható fejlődési célokat tartalmazó, nagy horderejű ENSZ határozatot szeptember végén hozzák nyilvánosságra New Yorkban, néhány nappal azelőtt, hogy 2014. október 2-án a Millenárison megkezdődik a SUSCO Budapest 2014 nemzetközi konferencia. Az ENSZ kiemelt figyelmet fordít a 2015-ben lejáró Millenniumi fejlesztési célok utáni időszakban is arra, hogy a fenntartható fejlődés irányelveit világszerte minél szélesebb társadalmi támogatottság övezze.
2013 márciusa óta Magyarország tölti be az ENSZ Fenntartható Fejlődési Célokat kidolgozó munkacsoportjának társelnöki pozícióját Kőrösi Csaba ENSZ nagykövet vezetésével, aki személyesen is jelen lesz a budapesti konferencián. Ezért is érte hazánkat az a megtiszteltetés, hogy elsők között a SUSCO Budapest konferencián vitatják meg az üzleti szféra, a tudományos élet és a döntéshozók képviselői a következő évtizedeket fenntartható fejlődés szempontjából meghatározó irányelveket és szükséges innovációkat.
A Fenntartható Fejlődési Célok eléréséhez, az innovációk gyakorlatba ültetéséhez a szemléletváltás mellett minden érintett fél aktív bevonására van szükség. Az Antall József Tudásközpont ezért is hívta életre a SUSCO Budapest fenntartható fejlődéssel foglalkozó konferenciasorozatot azzal a céllal, hogy legyen egy olyan évente megrendezendő regionális fórum, ahol a téma hazai és nemzetközi szakértői, valamint a piaci szereplők időről-időre megvitathatják az aktuális teendőket.
A fenntartható fejlődésért folytatott munkából Magyarország nem csak diplomáciai szerepvállalásával veszi ki a részét, hiszen egyre több hazai üzleti szereplő is a fenntartható fejlődés és az üzleti paradigmaváltás elkötelezettje. A SUSCO Budapest 2014 konferencián bemutatkozó valamennyi multinacionális vállalat a Dow Jones Fenntarthatósági Index élén áll. Felszólal többek között Pogány Éda vállalati kapcsolatokért felelős igazgató a Coca-Cola HBC-től, Mike Nixon ügyvezető igazgató a Nestlé képviseletében és Eric Sievers a Pannonia Ethanol vezérigazgatója, hogy bemutassák az általuk képviselt fenntartható fejlődési törekvéseket.
A SUSCO Budapest idei konferenciájának középpontjában a WEF nexus (Water, Energy, Food, vagyis a víz, energia és élelmiszerellátás sokszoros egymásrautaltsági hálója) áll, amelyben Magyarország a jövőben stratégiai szerepet tölthet be a régióban mezőgazdasági és vízgazdálkodási adottságai, valamint a nemzetközileg is elismert magyar szakértelem miatt. Az energiagazdálkodás területén is egyre jelentősebb sikereknek örülhetünk, erről többek között a bioethanol-gyártásban élenjáró Pannonia Ethanol és a hazai vízgazdálkodás egyik legfontosabb szereplője, a Fővárosi Vízművek elöljárói beszélnek majd. A fenntartható élelmiszeripari törekvéseket többek között a Nestlé Magyarország, az Unilever és az Eisberg vezetői képviselik.
A konferenciával párhuzamosan megrendezésre kerülő SUSCO Expóval a szervezők célja volt, hogy teret adjanak a fenntartható fejlődés jegyében fogant innováióknak. Az ingyenesen látogatható kiállításon és vásáron bemutatkoznak olyan sikeres magyar vállalkozások és szárnyaikat bontogató startupok, amelyek tevékenységüket vagy termékeiket a fenntarthatóságot szem előtt tartva bocsátják piacra. A SUSCO Expo kiállítói között megtalálhatjuk a Tailor Marketinget a Derecskei Gyümölcsössel, a Svéd Kereskedelmi Kamarát, a Denkstatt-ot, a Survive Enviro Környezetmenedzsment Tanácsadó Nonprofit Kft-t, a Medence csoportot, a Felelős Gasztrohőst, a MagNet Bankot és másokat.
A SUSCO Budapest 2014 konferencia együttműködő partnerei a Konrad Adenauer Alapítvány, a Nemzeti Környezetügyi Intézet, az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség, az Országos Meteorológiai Szolgálat, a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH), a Svéd Kereskedelmi Kamara, a Főváros, a Fővárosi Vízművek, az ELMŰ, a GE, a Coca-Cola HBC, a MagNet Bank, a Millenáris és az Eisberg.