Nem tesz eleget az EU? Egyre többen aggódnak a rossz levegő miatt

Az európaiak több mint kétharmada szerint nem elégséges az Európai Uniónak a levegőminőség javítása érdekében kifejtett tevékenysége, további intézkedéseket kellene tennie, amihez a háztartásoknak, a gépjárműgyártó és az energiatermelő vállalatoknak, a mezőgazdasági termelőknek is csatlakozniuk kell - közölte az Európai Bizottság friss felmérésében.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A felmérés eredményei arra is rávilágítottak, hogy egy 2017-es felméréshez képest a válaszadók nagyobb mértékben vélekednek úgy, hogy a levegő minősége romlott az elmúlt tíz évben - annak ellenére, hogy a bejelentett levegőminőségi adatok valójában jelentős javulást mutatnak az említett időszakban.

A válaszadók 71 százaléka úgy vélte, hogy az uniónak további intézkedéseket kellene javasolnia a levegőminőséggel kapcsolatban Európában tapasztalható problémák kezelésére, és 38 százalékuk szeretne lehetőséget kapni az ilyen intézkedések véleményezésére. Tíz válaszadóból több mint hét gondolta úgy, hogy a légszennyezéssel nemzetközi szinten kell foglalkozni.

Mit látnak megoldásnak?

A válaszadók legnagyobb hányada szerint a levegőminőséggel kapcsolatos problémák megoldásának leghatékonyabb módját az ipari és energiatermelési tevékenységekből eredő szennyezés szigorúbb ellenőrzése jelentené.

Minden országban 50 százalékon felüli azoknak az aránya, akik szerint sem a háztartások, sem a gépjárműgyártó és az energiatermelő vállalatok, sem a mezőgazdasági termelők, sem pedig a hatóságok nem tesznek meg minden tőlük telhetőt a levegő jó minőségének biztosítása érdekében.

Kép:MTI/Balogh Zoltán

Tíz válaszadóból szintén hét számolt be arról, hogy legalább egy olyan lépést tett, amelynek köszönhetően kevesebb káros anyagot bocsátott ki a levegőbe. Ez nyolc százalékpontos növekedést jelent a 2017-es felmérés keretében adott válaszokhoz képest - írták.

A válaszadók többsége, 54 százalékuk nem érezte magát kellőképpen tájékozottnak az országában tapasztalható levegőminőségi problémákat illetően. Megközelítőleg egyharmaduk, 31 százalékuk hallott az uniós levegőminőségi előírásokról.

Négy nagyváros - ugyanaz a probléma
Ahogy változik a világ, egyre többet tudunk meg a globális felmelegedésről és a küszöbön álló potenciális klímakatasztrófáról, amiért nagyban az urbanizáció is felelős. Négy nagyváros küzdelme a szennyezett levegővel. Részletek korábbi cikkünkben. >>>

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo