„Az Év Legzödebb Irodaháza" jelöltjei között hét irodaház szerepelt. A szakmai zsűri értékelése és a beérkezett közönségszavazatok alapján az első helyezet a Docler Irodaház. a második az Officium lett, míg a dobogó harmadik fokára a LOFFICE Coworking állhatott. (A piacon elvárás, hogy az új, első osztályú épületek „zöld" jellemzőkkel is rendelkezzenek.) Az energiatakarékos megoldások nem csak a környezetnek tesznek jót, hanem megtakarítást is jelentenek.
A Docler Irodaház 6500 négyzetméter zöld területtel rendelkezik; - a dolgozók részére szabadidős tevékenységekre foci- és streetball pályát biztosít a cégcsoport cégei közötti bajnokságok megrendezése. Az épület rendelkezik továbbá a szabadidős tevékenységeket kiszolgáló, megújuló energiaforrásokat felhasználó önálló klubépülettel (napkollektorral, hőszivattyúval); hozzávetőleg 300 négyzetméteres tetőkerttel; valamint nagyméretű üvegfelületekkel. Az üzemeltetés folyamatos fejlesztéseket végez, melyek általában a zöldterületet érintik, többek között az irodaházzal szomszédos vasúti töltés összefüggő növényzettel való takarása, az esztétikusabb, és a zöldebb környezet elérése érdekében.
A legmagasabb komfortérzet biztosíthatósága érdekében az irodaházban innovatív gépészeti eljárások kerültek alkalmazásra. A mind nyáron, mind télen kellemes hőmérsékletet az eredeti épületrészben klímagerendák, míg az új épületrészekben sugárzó felületfűtés/hűtés biztosítja. Annak érdekében, hogy az Officium irodaháznál teljes körűen biztosítani lehessen a környezeti szempontok érvényesülését, egy független, nagyhírű intézet, a BREEAM minősítette a projektet. Az Officium az elérhető legmagasabb, a „kitűnő" minősítési fokozatot szerezte meg, Magyarországon elsőként, sőt a kontinentális Európában is a másodikként.
A szakmai zsűri által külön dícséretben részesített LOFFICE alapkoncepciójában valósítja meg a legfontosabb fenntarthatósági elveket. A Zeneakadémia 1905-ben épült kottanyomdájából átalakított hatszintes közösségi irodaház talajvizes hőszivattyú berendezéssel működik. Az épületben nincs káros-anyag kibocsátása, a hűtés és fűtés hőenergia felhasználásával történik, melyet a ház saját kútjaiból felszivattyúzott és veszteség nélkül visszapumpált talajvízből nyer. Az épület geo-áramot használ, energiaszükségletét a nagyfogyasztók által fel nem használt áramból nyeri. A biciklivel érkező, illetve a napjukat sportolással kezdő bérlők számára kerékpártárolók és zuhanyzók állnak rendelkezésre, akik között olyan sikeres cégek is megtalálhatók, mint az Artmagazin, a holland WVDV, a Loxone épületoptimalizálással foglalkozó csapat, a Jot Design építész stúdió, a Central European Wine Institute vagy az Artklikk. A LOFFICE iroda zöld szemlélete az enteriőrök kialakításában is markáns szerephez jut, melyről a Szupernova Design Group - Szabó Gábor és Szkladányi György enteriőr designerek gondoskodnak. Az enteriőrök egységes tulajdonsága az upcycling szellemiségében újrahasznosított faanyagok hatalmas íróasztalokként való felhasználása, az üveg-fa-beton anyagok kiegyensúlyozott fény és energiaközpontú használata, illetve a kortárs képzőművészet hangsúlyos jelenléte az irodák falán.