Tavaly novemberben majd 500 résztvevő, köztük több mint 50 előadó gondolkodott együtt két napon át, s jutott arra a felismerésre, hogy hazánkban is nagyon sokan vagyunk, akik tesznek, és még többet szeretnének tenni világunk fennmaradása, élhetőbbé válása érdekében. Sokan vagyunk, de még kevesen ahhoz, hogy világunkat megváltoztassuk. A civil szervezet képviselője, a pedagógus, az orvos a konferencián értette meg, hogy az üzleti szektor szereplői és a kormányzat felelős vezetői is ugyanúgy felelősséget éreznek s cselekednek a maguk területén, mint ők maguk. Páratlan társadalmi támogatottságot kapott a rendezvény.
A társadalmi párbeszéd folytatódik. Sajnos, egyre erősödik azok hangja, akik rosszul értelmezik a fogalmat. A fenntartható fejlődés nem azt jelenti, hogy maradjon minden úgy, mint régen! Pontosan az ellenkezőjét! Meg kell változtatnunk életvitelünket, fogyasztási szokásainkat, gondolkodásunkat, s erősítenünk a felelősségérzetünket a földi létezés fennmaradása érdemében.
A második Magyar Fenntarthatósági Csúcs idén a cselekvésre, az egyén felelősségére fókuszál. Értelmezzük közösen, hogyan tud az egyes egyén, csoport hatni a globális folyamatokra, van-e értelme a hatalmas tudatlanságban, felelőtlenségben, ön- és bolygópusztító „civilizált" szemléletben valamit is tennie az egyénnek? Van-e remény a negatív folyamatok megállítására?
A konferencia védnökei: Láng István akadémikus, a Brundtland Bizottság tagja, László Ervin, a Budapest Klub alapító elnöke, a Giordano Bruno Globalshift Egyetem Kancellárja és Juhász Árpád geológus. Mindhárman független gondolkodók, nemzetközileg elismert tudósok, akik nevüket adták a hazai nagy seregszemléhez.
Több mint 50 előadó, közöttük a védnökök, valamint Ángyán József, a VM parlamenti államtitkára, Bartus Gábor, az NFFT titkára, Nemes Csaba, a VM főosztályvezetője, Fülöp Sándor , a jövő nemzedékek országgyűlési biztosa, Bagdy Emőke szakpszichológus és még sokan mások várják párbeszédre a társadalom legszélesebb rétegéből jövő felelős embereket, szervezeteket.
Alternatív és megújuló energiák térnyerése: vesztésre vagy nyerésre áll?
Jók-e a klímaváltozás környezeti hatásaira adott válaszaink?
Kezdjük magunkkal a változást! Gondolkodásmód-, értékváltás. Hogyan változzunk?
Új etika, új értékrend, új gazdasági törvények kibontakozóban.
A munka, az önmegvalósítás és a fenntartható fejlődés összefüggései.
Szegények kontra gazdagok. Az esélyegyenlőség nyerési esélyei hazánkban.
A női egyenjogúság problémája és a fenntartható fejlődés összefüggései.
Az oktatás és egészségügy lemaradása behozásának esélyei.
A részletes programot itt találja.
Oldalunkon részletes, folyamatosan frissülő beszámolót közlünk a konferenciáról, kérjük, kísérje figyelemmel!