Gáz Magyarországnak: az oroszok nem tárgyalnának még

Oroszország csak a lejárat évében, vagyis 2014-ben tárgyalna a hosszú távú gázszállítási szerződés meghosszabbításáról Magyarországgal, míg a magyar kormány álláspontja szerint már a jelenlegi kormányzati ciklus félidejében, vagyis 2012-ben meg kellene kezdeni az orosz féllel a tárgyalást - derül ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter válaszából, amelyet egy képviselői írásbeli kérdésre adott.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Oláh Lajos (MSZP) 2011. január 10-én benyújtott kérdésében azt tudakolta a tárcavezetőtől, hogy tárgyalt-e az orosz partnerekkel erről a szerződésről, valamint tájékoztatást kért a tárgyalásokról, "tekintettel arra, hogy a szóban forgó hosszú távú szerződés a jövőben több parlamenti ciklust érinthet".  

Az Országgyűlés honlapján megtalálható válaszában Fellegi Tamás kifejtette: magyar-orosz gazdasági kapcsolatokért felelős kormánybiztosi kinevezése óta többször tárgyalt az orosz féllel, és ezeken a találkozókon felmerült a hosszú távú gázszállítási szerződés kérdése is. "Az orosz fél kategorikus álláspontja, hogy nem kíván az árkérdésről tárgyalni, s a 2014 végén lejáró szerződés meghosszabbításáról szóló tárgyalások megkezdését is csak a lejárat évében hajlandó napirendre venni" - olvasható a válaszban.

A képviselt magyar álláspont szerint ugyanakkor a hosszú távú gázszállítási szerződésről már ennek a kormányzati ciklusnak a félidejében meg kell kezdeni a tárgyalásokat - közölte a miniszter. Emlékeztetett: számolni kell azzal is, hogy nem a magyar államnak van szerződése az oroszokkal, hanem a német tulajdonú E.ON-nak, így a cég érdekeit is figyelembe kell venni.  Fellegi Tamás hozzáfűzte, hogy a kormány szerint a közvetlen vállalatközi megállapodás mellett államközi szerződésben is rögzíteni kell a feltételeket.

 Oláh Lajos másik kérdésére válaszolva ismertette: az EU- tagállamok legkésőbb 2011. december 3-ig eljuttatják az Európai Bizottsághoz az általuk harmadik országokkal kötött kormányközi megállapodásokat, amelyek hatással vannak a gázinfrastruktúra és a gázellátás fejlesztésére.

Véleményvezér

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo