Ez lehet a jövő béren kívüli juttatása?

Az új DC-töltők a napelemből, az akkumulátorból és a hálózatból egyszerre képesek energiát juttatni az autóba.

Egy 60 kWh-s akkumulátor töltési ideje így 5,5 óráról akár 2,4 órára csökkenhet. A technológia a helyben megtermelt napelemes többlet hatékonyabb felhasználását is lehetővé teszi, ami az alacsony visszatáplálási árak mellett egyre fontosabb szempont. A megoldás a vállalatoknak is új lehetőséget adhat: saját napelemes többletükből ingyenes autótöltést biztosíthatnak dolgozóiknak. A hálózatba történő emelt áras visszatáplálást lehetővé tevő V2G-technológia magyarországi szabályozása ugyanakkor még várat magára.

A Wagner Solar több mint 1500 ember részvételével készült kutatása azt bizonyítja, hogy a napelemesek már aktívan használják a rendszereiket az autózáshoz. A felmérés szerint a napelemes rendszert használók 28 százaléka már rendelkezik elektromos autóval, és további 34 százalék tervezi a vásárlást a hosszú távú jövőben. Eközben a „villanyautó-tulajdonosok” 54 százaléka rendszeresen a saját napelemrendszeréből tölti a járművét a nappali órákban, kihasználva a közvetlen napsugárzást.

Új technológia léphet a szaldóelszámolás helyébe

Ez a tudatosság választ adhat a kutatás másik eredményére is, miszerint a válaszadók 74 százalékát zavarja az alacsony visszatáplálási ár: a felesleges energia eladása helyett a saját autóban való „eltárolás” válhat a legkifizetődőbb stratégiává. A friss kutatási adatok és az olyan technológiai innovációk, mint például a Sigenergy DC töltési megoldásai, alapjaiban írják át azt, amit eddig az elektromos autózásról és az otthoni energiagazdálkodásról gondoltunk. A szakértő szerint a jövő kulcsa a töltési hatékonyságban rejlik.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo