Egy 60 kWh-s akkumulátor töltési ideje így 5,5 óráról akár 2,4 órára csökkenhet. A technológia a helyben megtermelt napelemes többlet hatékonyabb felhasználását is lehetővé teszi, ami az alacsony visszatáplálási árak mellett egyre fontosabb szempont. A megoldás a vállalatoknak is új lehetőséget adhat: saját napelemes többletükből ingyenes autótöltést biztosíthatnak dolgozóiknak. A hálózatba történő emelt áras visszatáplálást lehetővé tevő V2G-technológia magyarországi szabályozása ugyanakkor még várat magára.
A Wagner Solar több mint 1500 ember részvételével készült kutatása azt bizonyítja, hogy a napelemesek már aktívan használják a rendszereiket az autózáshoz. A felmérés szerint a napelemes rendszert használók 28 százaléka már rendelkezik elektromos autóval, és további 34 százalék tervezi a vásárlást a hosszú távú jövőben. Eközben a „villanyautó-tulajdonosok” 54 százaléka rendszeresen a saját napelemrendszeréből tölti a járművét a nappali órákban, kihasználva a közvetlen napsugárzást.
Új technológia léphet a szaldóelszámolás helyébe
Ez a tudatosság választ adhat a kutatás másik eredményére is, miszerint a válaszadók 74 százalékát zavarja az alacsony visszatáplálási ár: a felesleges energia eladása helyett a saját autóban való „eltárolás” válhat a legkifizetődőbb stratégiává. A friss kutatási adatok és az olyan technológiai innovációk, mint például a Sigenergy DC töltési megoldásai, alapjaiban írják át azt, amit eddig az elektromos autózásról és az otthoni energiagazdálkodásról gondoltunk. A szakértő szerint a jövő kulcsa a töltési hatékonyságban rejlik.