Döbbenetes módszerekkel készülnek az éghajlatváltozásra

A tengerszint emelkedés miatt a vízen lebegő városok, mesterséges szuperfák, amelyek elnyelik a szmogot és hűsítik a településeket, újragondolt gyártelepek, mindez csak néhány példa, hogyan készülnek a városok az éghajlatváltozásra.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép: Flickr.com

Hollandia kétharmada a tengerszint alatt fekszik, és az óceánok vízszintjének emelkedése kivédhetetlennek ígérkezik. A hollandok ezért új megoldást találtak ki a helyzet kezelésére. Az egyre magasabb gátak helyett, elkezdtek vízen lebegő házakat építeni – írja a Bestmachinery.hu.

Rotterdamban már egy kisvárosnyi területet jelöltek ki a tengeren, ahol több ezer, vízen lebegő ház épül majd fel. Az első kísérleti házak már benépesültek és igen népszerűek a flamandok körében, akiknél hagyomány a lakóhajó is.

Szuperfák Szingapúrban

Szingapúr, mint apró városállam, mindig is hangsúlyt fektetett a fenntarthatóságra. Ennek új lépcsőjét képezik azok a 25-50 méter magas mesterséges fák, amelyek az éghajlatváltozásra készítik fel a várost.

A fák nem egyszerűen turistalátványosságok. Valójában hatalmas ökológiai központok, amelyek több mint 200 egzotikus fajnak adnak otthont. A fákon napelem is található, ami a rendszert működteti, és begyűjti, majd szétosztja az esővizet is, hasonlóan az igazi fákhoz.  Nem mellékesen, árnyékoló funkcióval is rendelkeznek, és a levegő hűtéséről is gondoskodnak fenntartható módon.

Okos, zöld városban szeretnénk élni
A magyarországi városlakók egyre környezettudatosabb lakóhelyre vágynak, amely okos megoldások segítségével könnyíti meg mindennapi életüket.
Újragondolt gyárak Londonban

A londoni BedZED projekt az egykori gyárnegyed újraalkotását valósította meg. Az épületegyüttes zéró energiával működik, energiaellátását napkollektorok és napelemek biztosítják. Az épület gyűjti és hasznosítja az esővizet, és gondoskodik a passzív napenergia-hasznosításról is. A lakók még egy közös autó-megosztó projektben is részt vesznek, így csökkentve közlekedési kibocsátásaikat. Az épület közel 90%-kal kevesebb energiát igényel, mint egy átlagos brit háztartás. A városzöldítő ötleteknek köszönhetően az élet is elviselhetőbb!

Párizs szmogfaló épületei

A francia főváros célul tűzte ki, hogy 2050-re 75%-kal csökkenti üvegházgáz-kibocsátását. A terv megvalósítása érdekében pályázatot írtak ki olyan épületek megvalósítására, amelyek a lehető legkisebb területet igénylik, és fenntartható módon ötvözik a város és a vidék együttélését. A Vincent Callebaut által megálmodott épületek nem csak a kibocsátás csökkentésében érhetnek el eredményeket, de a szmogos párizsi levegő megtisztításában is szerepet kapnának.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo