Az alap újdonsága az is, hogy a nap-, szél- és vízenergiás projekteken túl az energiahatékonyságot növelő beruházásokba is fektet pénzt, ami eddig javarészt elkerülte a magánbefektetők figyelmét.
Az egyszerre több lábon álló befektetési modell célja, hogy az egyik energiafajta esetlegesen gyengébb teljesítményét a másik erősebb nyereségével kompenzálják, így garantálva a hozamot. Az alap igyekszik már működő szolár- és szénenergia-telepekkel foglalkozni, hogy az építés költségei ne játsszanak be a befektetők kockázatzónájába. Szakértők szerint a jelenlegi alacsony (3 százalék körüli) kamatkörnyezetben egy ilyen portfólió jobb megoldást jelent, mint az államkötvények.
Persze kockázat is van: ezt elsősorban az állami felelősségvállalás jelenti, hiszen a megújuló energiákat államilag támogatott áron veszik át a szolgáltatók. Ha ezek a tarifák kormánydöntéssel változnak, természetesen borul azon cégek forgalma és profitrátája, melyekbe ez az alap fektet.
Az Ingenious megújuló energiás alapját a londoni tőzsdén jegyeznék.
Nemrég írtunk arról, hogy a tavalyi év nem volt túl kedvező a megújulók szempontjából, ugyanakkor 2013-ban öt zárt végű alap is jelentkezett a piacon, melyek megújuló energiákba invesztáltak, jelentette a Bloomberg hírügynökség. A sort a GreenCoat Capital U.K. Wind Plc nyitotta, mely szélenergiára 260 millió fontot (396 millió eurót) szedett össze befektetőktől egy márciusi akcióban, a Bluefield Solar Fund Ltd. júliusban 130 millió fontot szerzett, a Foresight Solar Fund Ltd. részvénykibocsátása pedig 150 milliót. A The Renewables Infrastructure Group (TRIG) a legnagyobb energiabefektetési akciót hajtotta végre azzal, hogy 300 millió fontot kalapozott össze tavaly nap- és szélenergiára. Zömében nyugdíjalapok, milliomosok és ezek vagyonkezelői fektettek ezekbe az alapokba, melyek 6 százalék körüli hozamot kínáltak.