A pályázat a kutatás-fejlesztési (K+F) tevékenységet végző szervezetek már létező K+F központjaiból alakított gazdasági társaságok megerősítését tűzte ki célul. A pályázat az oktatás segítését (főképpen a kutatócsere és a PhD képzés területén) és a nemzetközi mezőnyben is innovatív, üzletileg hasznosítható termékek, szolgáltatások és technológiák kifejlesztését is kiemelten kezeli.
A Dél-Dunántúli Kooperációs Kutatási Központot (DDKKK), mint az egyetem független intézetét 2000. áprilisában hozta létre a Pécsi Tudományegyetem Szenátusa. A DDKKK 18 konzorciumi tagja révén integrálta Magyarország valamennyi lézerkutató helyét (BME, PTE, SZTE, MTA KFKI, Bay Zoltán Anyagtudományi Intézet), illetve lézereket fejlesztő vállalkozását.
A DDKKK innovációs, kutató-fejlesztő szolgáltatásokat nyújt: a saját forrást biztosító vállalkozások részére monitoring eljárásokat végez (például lézeres út- és járófelület vizsgálat), vagy akár eszközöket is fejleszt. A pályázó gazdasági társaság által indított, saját kezdeményezésű, önállóan végzett K+F tevékenység során olyan technikákat fejleszthetnek, mint a testnyílásokon keresztül végzett sebészet.
A DDKKK az elmúlt hat évben 650 millió forint állami támogatással és ugyanennyi - a 18 tagvállalkozástól, illetve az egyetemektől származó - saját forrással gazdálkodott. A pályázó által igényelt támogatás 1 milliárd forint, míg a projekt teljes összköltsége 2 milliárd forint. A Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) fő célja a magyar gazdaság tartós növekedésének elősegítése.