A Munkaerőpiaci Alapról tájékozódott hétfői ülésén az Országgyűlés foglalkoztatási és Munkaügyi bizottsága. Gúr Nándor (MSZP) a bizottság elnöke szerint indokolt lenne a Munkaerőpiaci Alapból az új munkahelyek létrehozásához nyújtott támogatás feltételeinek módosítása, a jelenlegi előírásokkal ugyanis már kevesebb munkáltató ad be pályázatot mint korábban. Az elnök elmondta, hogy például az egy-egy alkalmazott munkavállaló után több támogatást lehetne adni (jelenleg egy-egy munkahely létesítéséhez legfeljebb 1,5 millió forint nyerhető el), illetve az ötnél kevesebb dolgozó foglalkoztatását vállaló cégek számára is lehetővé kellene tenni támogatás igénylését. (A kisvállalkozások első alkalmazotjának felvételét külön pályázat támogatja.)
A Munkaerőpiaci Alap felhasználásáról szóló vitában először Bernáth Ildikó (Fidesz) alelnök foglalkozott azzal, hogy az új munkahelyek létrehozását - más támogatási eszközökkel összehasonlítva - igen alacsony összeggel, az idén csak 2,3 milliárd forinttal támogatja az alap. Bódi András, a Szociális és Munakügyi Minisztérium főosztályvezetője válaszul elmondta, hogy például a múlt évben még a rendelkezésre álló keretet se sikerült felhasználni a kevesebb érdeklődő miatt.
A vitában Bernáth Ildikó kifogásolta még azt is, hogy az alap régiókhoz decentralizált összegéről érdemben nem dönthetnek a munkáltatók, munkavállalók és önkormányzatok képviselőiből álló, régiós munkaügyi tanácsok. Fehér József, a Munaerőpiaci Alap Irányító Testülete (MAT) munkavállalói oldalának képviselője erre válaszolva elmondta: a helyi tanácsoknak jelenleg nincs döntési jogosítványuk, csak véleményt mondhatnak a pénzfelhasználásról. A szociális partnerek szerint is erősíteni lehetne a tanácsok hatáskörét helyi ügyekben.