Új vevők után ácsingóznak a cégek

A magyar kis- és középvállalkozások (kkv-k) 49 százaléka tervezi fejleszteni vállalati marketingjét jövőre. Fejlődési lehetőséget leginkább az új vevők megszerzésében és a régi ügyfelek kezelésében látnak a cégek.

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

Vajon mennyire tudatosan és előrelátóan döntenek az 50 millió és 3 milliárd közötti árbevételű cégek vezetői a vállalkozásuk fejlesztése során, s milyen fejlesztéseket terveznek a következő évben – erre keresték a választ az Összefogás a Tudatos Vállalkozókért elnevezésű országos kampány és kutatás során, amelyet a Kereskedelmi Marketing Trendek Kft. koordinált.

Annak a kérdésnek a megválaszolása során, hogy mit gondolnak a saját iparágukról („Könnyebb vagy nehezebb lett iparágának helyzete az elmúlt évben?”) nagyobb arányban vannak a bizakodóak, többen állították, hogy „egyre könnyebb az iparáguk helyzete.” Persze ez a kijelentés nagyon iparágspecifikus. A vállalati marketing fejlesztését például 1567 cég tervezi (49%), ők leginkább az új vevőszerzésben és a régi vevők kezelésében látják fejlődésüket. (Az új IT-eszközök és lehetőségek kihasználásával megtudhatjuk, mire vágyik a vevő!)

Informatikai fejlesztésében 1391 cég (43%) gondolkodik, főképp hogy miként tudják hatékonyabbá tenni informatikai rendszerüket úgy, hogy kövesse az innovatív rendszereket, amivel gyorsan és a vásárlói igényeknek megfelelően tudják kiszolgálni az ügyfeleket. A kutatási összefoglalóból az is kiderült, hogy rendkívüli mértékben megnövekedett az adatbiztonság iránti igény. (Nem is árt az IT-fejlesztés a kkv-knál, hiszen sokuk még szinte középkori módszerekkel dolgozik.)

Ügyviteli, vállalatirányítási rendszer fejlesztésében 1068 cég gondolkodik (33%) Annyira felgyorsult a világ, hogy szükségessé vált a megfelelő gyors vezetői döntések meghozatalához a cég azonnal lehívható statisztikáira. Nagy hangsúlyt kapott a kutatásban az alkalmazottak továbbképzése, főképp az értékesítési és nyelvi oktatás. Nagyobb vállalatok visszajelzéseiben kiemelt szerepet kapott a környezettudatosság. Ők nagy gondot fordítanak az energiafelhasználására, a zöld nyomtatásra, és az irodaszer-beszerzések optimalizálására.

Összességében elmondható, hogy a cégek fejlesztéseik első lépéseként a meglévő eszközeik és forrásaik optimalizálásával, fejlesztésével, jobb kihasználásával kezdik, s csak ezután döntenek az új beruházásokról. Jellemzően egy cég 3-4 területen is tervezi a jövőben fejlesztéseit.

Nem félnek az újtól a kisvállalkozások
Opportunista a kisvállalatok marketingje: mindent kipróbálnak, majd használják, ami működik. A Facebook működik, ezért azt használják a legtöbben – már többen, mint a Goggle Adwords-öt. Közben fejben készítenek marketing tervet és van, aki szégyenszemre spammel is.

Véleményvezér

Teljes bukta lett Orbán Viktor igazságpillanata

Teljes bukta lett Orbán Viktor igazságpillanata 

Orbán Viktor egyre nagyobbakat lódít egyre kevesebb sikerrel.
Elutasították Magyar Péter feljelentését Orbán Viktor ellen

Elutasították Magyar Péter feljelentését Orbán Viktor ellen 

Az ügyészség döntött Orbán Viktor feljelentése ügyében.
Vatikán már nem békepárti, a pápa az ukrán elnököt fogadta

Vatikán már nem békepárti, a pápa az ukrán elnököt fogadta 

Az új pápa előbb fogadta az ukrán elnököt, mint Orbán Viktort.
Magyar Péter nyilvánosságra hozta, hogy szerinte hol lopott milliárdokat a Fidesz

Magyar Péter nyilvánosságra hozta, hogy szerinte hol lopott milliárdokat a Fidesz 

Milliárdosok aggódhatnak egy kormányváltás esetén.
A szabadság hőseként ünnepelték Karácsony Gergelyt az Európai Parlamentben

A szabadság hőseként ünnepelték Karácsony Gergelyt az Európai Parlamentben 

A budapesti főpolgármester megdicsőült Strasbourgban.
A Fidesz az elmúlt öt év költekezését részben forintleértékelésből fedezte

A Fidesz az elmúlt öt év költekezését részben forintleértékelésből fedezte 

Első helyen az ipari termelői árak drágulásában.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo