Az Egyesült Államok Vám- és Határőrsége (CBP) honlapján szereplő közlemény szerint a CBP, a Bevándorlási és Vámhivatal (ICE), valamint a Belbiztonsági Nyomozóiroda (HSI) együttesen összesen 22848 hamisítványokat tartalmazó szállítmányt állított meg, valamint 697 darab hamisítványokat értékesítő weboldalt zárolt a 2012-es évben. Az ellenőrzési akciók során lefoglalt hamisítványok eredeti gyártók által javasolt kereskedelmi értéke meghaladja az 1,26 milliárd dollárt - olvasható a Hamisítás Elleni Testület (HENT) honlapján.
Az ellenőrzések során lefoglalt szállítmányok többsége, összesen 72 százaléka Kínából érkezett az Egyesült Államokba. A kínai hamisítványok értékét 906 millió dollárra becsülik. A hamisítványok második fő forrása 12 százalékos aránnyal Hongkong volt, míg 1-1 százalékkal India és Szingapúr is jelentős származási országnak bizonyult.
A hamisítványok típusát illetően a legnagyobb mennyiségben ruhaneműket és ruházati kiegészítőket foglaltak le a hatóságok. Ezek darabszámukat tekintve az összes lefoglalt termék 29 százalékát tették ki. A lefoglalt cikkek 15 százaléka elektronikai termék, 11 százaléka kalózlemez, 10 százaléka táska, tárca volt. Az ellenőrzések eredményeként a szállítmányok 9 százalékából kerültek elő hamis gyógyszerek, 8 százalékából ékszerek és órák, 7 százalékából lábbelik. Számítástechnikai eszközt és alkatrészt az összes megállított szállítmány 3 százalékában találtak, ugyanolyan arányban, mint amennyiben hamis termékcímkék kerültek elő.
A hatósági jelentésből kiderül, hogy bár a legnagyobb mennyiségben ruhák kerültek elő, értéküket tekintve a hamis táskák és tárcák jelentették a legnagyobb tételt, a lefoglalt termékek összértékének 40 százalékát. Az értékbecslés szerint az 1,26 milliárd dolláros összérték 15 százalékát az órák és ékszerek, 11 százalékát a lefoglalt ruhaneműk adták. A CBP közleménye szerint a hatóságok a hamisítás elleni akciók eredményeként 691 személyt vettek őrizetbe, és több mint 400 büntetőeljárás indult.
A gazdasági válság hatásai, valamint az Egyesült Államokat fenyegető gazdasági szakadék (fiscal cliff) miatt nagyszámú vásárló kényszerült spórolási lehetőséget keresni, hogy a karácsonyi és ünnepi kiadásokat a lehető legolcsóbban bonyolíthassa. A kedvezmények után kutató online vásárlók azonban nagy arányban estek áldozatul a csalóknak: a Consumer Fraud Center becslése szerint november és december folyamán mintegy 2 milliárd dollárt – azaz mintegy 400 milliárd forintot – költhettek hamis termékekre az online vásárlók