A trükk az, hogy nincs trükk
Brian Tracy trükkje, hogy nem trükközik gyakorlatilag semmit! Egyszerűen kiáll, nem rohangál a színpadon, nem játszik a hangjával, nem használ Power Pointot. Egyszerűen csak baromi hiteles! És érződik rajta, hogy akar segíteni! Nagyon sok szeretet és affinitás van ebben az öregemberben – aki nem mellesleg Amerika és Nyugat-Európa legismertebb menedzseroktatója, üzleti körökben keresett előadó, konzulens és író.
Az első titok ennyire egyszerű volt, a második izgalmas információ már a tréning tartalmából derült ki.
Mi a sikeres vezetők titka Brian Tracy szerint?
Tréningjén Brian órákon keresztül szinte csak a tanulás fontosságáról beszélt. Kutatásokat idézett. Olyan felméréseket, amelyek a világ leggazdagabb embereiről készültek. Menedzserekről, akik kétszázhetvenszer többet keresnek, mint a beosztottaik. Olyan vezetőkről, akik havi tizennyolc millió forintnak megfelelő jövedelemmel rendelkeznek.
Visszakövették az életét a fiatal korukig ezeknek az embereknek. Az volt a feltételezés, hogy ők biztos sokkal tehetségesebbek és intelligensebbek voltak már fiatalon is. Hogy jobb családból származnak. Meg hogy kiváló oktatásban részesültek.
Akkor mi a különbség?
Egyetlen nagy különbség van csak köztük és átlagember között. Ezek az emberek legalább tíz órát tanulnak hetente, minden héten. A legtöbb ember csak az élete elején tanul. Esetleg még néhány évig a munkakezdés után. Aztán, ahogy Brian mondta, megy vissza a szórakoztatóiparba: a tévénézéshez, a bulizáshoz, a haverokhoz, a Facebookhoz. Ezek egyike sem tesz hozzá túl sokat az életéhez. Ezek egyike sem hoz hosszú távú, kiemelkedő nagyságrendű, pozitív következményeket az életében.
Ezért azt tanácsolom, használja ki azt az időt – amit mások szórakozással és múló dolgokkal töltenek – arra, hogy előrevigye az életét! Tanuljon és fejlődjön folyamatosan élete minden napján! (Hogy mit érünk ezzel? Itt soroljuk.)
Piroska Gyula A cégvezetők barátja
Sokszor hallani, hogy egy vállalkozás képzi az alkalmazottait, azok mégis lelépnek – akár a konkurenciához. Ez valós veszély, ám ennél csak az árt többet a cégnek, ha nem képezi a kollégákat, és azok maradnak. Saját fejlesztésünk mellett – a cég versenyképességének fenntartása érdekében – a körülöttünk lévők fejlődéséről is gondoskodnunk kell. Hogy kit, mire és hogyan érdemes képezni, arról itt olvashat részletesebben.