Szijjártó Péter azért is kiábrándítónak nevezte a döntésképtelenséget, mivel Brüsszelnek nem uniós forrásokról, hanem csupán a nagyobb költségvetési támogatás lehetőségéről kellene döntenie. A magyar kormány kérése egyszerű, a válságra tekintettel el kell törölni az állami beruházásösztönzés 800 ezer eurós korlátját - tette hozzá.
Válság idején - mint fogalmazott - különösen fontos lenne a gyors döntés, hiszen most dől el az új világgazdasági verseny. Aki fejleszteni tud, előnyhöz jut, a magyar kormány ezért a szükséges banki dokumentumok beérkezését követően 3 munkanapon belül elküldi a versenyképességi támogatást a pályázó cégeknek. Forráshiány miatt egyetlen jelentkező sem esik el a lehetőségtől, a hozzájárulást mindenki megkapja, aki a jogi követelményeknek megfelel - erősítette meg a miniszter.
A világgazdaság hírei csődről és elbocsátásról szólnak, Szijjártó Péter ezért különösen fontosnak nevezte, hogy belföldi vállalatok 377 milliárd forint beruházást vállaltak. A koronavírus elleni védekezés első szakasza lezárult, a magyar egészségügy egy újabb járványhullámra is felkészült, a határok az EU-tagállamok irányába megnyíltak, így most az elővigyázatosság mellett a beruházások ösztönzése a legfontosabb - hangsúlyozta a tárcavezető.
Újabb cégek vették át az okiratot
A Külgazdasági és Külügyminisztériumban csütörtökön újabb 3 magyar beruházó vehetett át támogatási okiratot. A Szobi Italgyártó Kft. 474 millió forintot meghaladó befektetése csaknem 237 millió forint hozzájárulásra számíthat költségvetési forrásból. A GLB Alkatrészgyártó és Szerelőipari Vállalkozási Kft. beruházásának értéke meghaladja a 791 millió forintot. A Pandan Műanyagfeldolgozó és Környezettechnikai Kft. majdnem 129 millió forintos beruházása több mint 51,5 millió forint állami támogatást kap.