1. Mind a használat kezdetét, mind pedig a használat befejezését le kell jelenteni az adóhatóság felé.
A rendeletről itt olvashat részletesebben!
Aki viszont online számlázó rendszert használ (ami a rendelet szerint ugyancsak számlázóprogram), az köteles bejelenteni a rendszer:
– nevét és elérhetőségét; – az online számlázási szolgáltatást nyújtó nevét, adószámát; – az online számlázási szolgáltatás igénybevételének kezdő időpontját.
A rendelet szerint ugyanis a számlázóprogram fejlesztője, forgalmazója a számlázóprogramot kizárólag adóalanynak értékesítheti, aki vagy amely köteles az értékesítést megelőzően adóalanyiságát igazolni.
3. A számlázó csak olyan funkciókat hajthat végre, amelyeket a felhasználói dokumentáció ismertet!
A dokumentációnak tartalmaznia kell a számlázóprogram működésére, használatára vonatkozó részletes leírást és a számlázóprogram valamennyi funkciójának ismertetését. A számlázóprogram kizárólag a dokumentációban szereplő funkciókat hajthatja végre.
A számlázóprogram funkcióinak módosítása esetén az értékesítő, rendelkezésre bocsátó köteles gondoskodni arról, hogy a vevő, felhasználó rendelkezésére álljon a dokumentáció funkciómódosítást leíró kiegészítése, módosítása.
Az időszaki elszámolás szabályainak változásairól részletesebben itt olvashat!
4. Megbízott számlakibocsátás esetén azonnali számlatovábbítás
A számlakibocsátási szerződés keretén belül a megbízott számlakibocsátó köteles a számla másolati példányát haladéktalanul eljuttatni a megbízó (a számlán: szállító) felé.
A számlakibocsátásra kötelezett meghatalmazottjaként eljáró személy, illetve szervezet által kibocsátott számlának – az e rendeletben meghatározott egyéb feltételek teljesülése mellett – az alábbiakat kell teljesítenie: papír alapon kibocsátott számla esetében a meghatalmazott a számla másolatát haladéktalanul eljuttatja a számlakibocsátásra kötelezettnek, elektronikus számla esetében pedig elektronikus formában bocsátja haladéktalanul a számlakibocsátásra kötelezett rendelkezésére;