Mi lehet az útja annak, hogy az iskolákból kikerülő fiatalok önállóan és/vagy csapatban, de mindenképpen kreatívan és felelősségteljesen dolgozhassanak? Hogyan kell együttműködnie a képzőknek és későbbi alkalmazóknak a közös siker érdekében?
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
A fenntarthatóság elengedhetetlen feltétele a felelős oktatás, képzés. Elengedhetetlen feltétel minden érintett, tehát az állampolgárok, szülők, a vállalatok, vállalkozások, valamint a politikai szereplők felelős magatartása.
A világ gyorsan változik. Soha ennyire nem volt még szükség a fenntarthatóságra való törekvésre, a felelős gondolkodásra.
Merre tart az oktatás és merre tart a gazdaság? Közös értékek mentén haladnak? Hol van ebben az egészséges ember?
Készségfejlesztés kell
„A munkaerő-piaci visszajelzések itthon is azt mutatják, hogy a tárgyi és gyakorlati tudás mellett bizonyos készségek megléte elengedhetetlen a sikeres munkavállaláshoz. A magyar felsőoktatásnak is el kell mozdulnia ebbe az irányba, hogy olyan pályakezdő fiatalokat indítson útjukra, akik minden téren meg tudnak felelni a munkaerőpiac kihívásainak.” – hangsúlyozta egy sajtóbeszélgetésen Vass László, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola rektora, a Magyar Rektori Konferencia elnökségének tagja. A szakemberek véleménye szerint mára az is jól látható, hogy a generációváltás előtt álló hazai kkv szektor felkészül arra, hogy a fiatalok vegyék át a terepet.
A témáról itt olvashat bővebben.
„Egy vállalat annyira felelős, amennyire az alaptevékenységét felelős módon végzi.” Láthatóan mégis, szinte minden területen – pénzügyi és gazdasági ismeretek, tudomány, egészséges életmód, – egyre több vállalat indít komoly befektetésekkel oktatási programot, amivel igyekeznek az iskolák részesei lenni, noha ez nyilván nem tartozik alaptevékenységei közé, nem feladata, nem ezért jött létre. Mi ennek az oka?
Egy biztos, hogy párbeszéd nélkül, az érintettek, a társadalmi szereplők összefogása nélkül nem lesz fenntartható életünk.
A Párbeszéd célja, hogy lássuk és megmutassuk, hogy miként gondolkodnak az oktatás és gazdaság viszonyáról, a fenntarthatóságról a politika, az oktatás és a piac szereplői.
Párbeszéd 2013 – Oktatás és gazdaság
Időpont: 2013. 02. 27. 09.00-12.00
Helyszín: Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola
A Párbeszéd moderátora Kőszegi András a BrandTrend cégvezetője, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola CSR szakirányának vezetője.
A részvétel díjtalan, de az eseményen kizárólag regisztrált vendégek vehetnek részt!