A modern munkahelyek, a mindennapi rohanó életvitel bizony megterheli az embert. Ezért is fontos, hogy a hétköznapok reggelein ne pazaroljuk az időt, hanem óramű pontossággal essünk túl a napi feladatokon, hogy azután az egész napunk igazi, produktív, „pörgős legyen”. Vannak azonban a mindennapokban olyan tevékenységek, amelyeket mindenáron kerülnünk kell, hogy ne tegyük tönkre már reggel az egész napunkat! Ötöt most megmutatunk ebből.
Irány a net
Nem! Délelőtt tíz előtt, ha lehet ne csekkoljuk, hogy melyik ismerősünk mit írt ki az üzenőfalunkra, ne menjünk be a személyes levelezésünkbe és ébredés után kerüljük messzire a telefonunkat! Habár a magyar felhasználók jelentős része még munkaidőben sem tud elszakadni a közösségi oldalaktól, ha produktívan akarjuk tölteni a napunkat, akkor hagyjunk magunknak időt a felébredésre!
Csak megnézem a reggeli híradót
Sok ember számára a tévénézés reggel is mindennapos. Pedig ezzel lehetetlenül megnyújtjuk a reggeli tevékenységeinket. tehát kerüljük messzire el a távkapcsolót, még a legfrissebb híreket se nézzük meg, ha nem akarjuk, hogy elkésve érkezzünk meg a munkahelyünkre, vagy a busz utáni rohanással növeljük feleslegesen tovább a stressz szintünket.
A reggeli testmozgás az egész napra feltölt energiával – és jobban is érezzük magunkat a bőrünkben, még akkor is ha csak tíz percet töltünk tornával a tükör előtt. Nem is beszélve arról, hogy a stresszszint csökkentésében is hatalmas szerepet játszik, így segít megőrizni egészségünket még a karácsonyi őrület kellős közepén is. Ne hivatkozzunk mondvacsinált indokokra, essünk neki az edzésnek!
Gyorsan felveszem a telefont
A számból a legtöbbször sejthetjük, hogy ki hív reggel: hacsak nem olyan munkatárs, vagy partner, aki egy valószínű krízishelyzet miatt telefonál, inkább ne vegyük fel a telefont. A hívás ugyanis – legyen bármilyen hétköznapi is – megszakítja a reggelünket és óhatatlanul is kizökkent minket a gondolatmenetünkből. Ezért hagyjuk csak, hagy csörögjön!
Gyorsan túlleszek a nehezén
A munkahelyünkre érve a legtöbben a legnehezebb, vagy a „nemszeretem” feladatokat vesszük előre, hogy a nap hátralévő részében már a könnyebb, örömtelibb feladatokkal foglalkozzunk. Hibás eljárás! Először mindenképpen végezzünk el néhány gyors rutinfeladatot, mert így az az érzés fog megerősödni bennünk, hogy jól haladunk a napi teendőinkkel. Ráadásul a nehéz feladatok hajlamosak sok energiát felemészteni, így sok esetben, ha még az egész napi munka vár minket, már kedvünk sincs nekikezdeni. Kerüljük el ezt a problémát – ha lehetséges.
A cikk az alábbi bejegyzés nyomán készült.