A végrendeletekkel és ingatlantulajdonokkal foglalkozó Perpetual Guardian 240 alkalmazottja két hónapon keresztül dolgozott teljes műszakokban, de csak heti négy napot, a munkájukért továbbra is a korábbi, öt napra járó fizetést kapták. A próbaidőszak alatt az Aucklandi Egyetem kutatócsoportja is vizsgálta, milyen hatással van a rövidebb munkaidő a dolgozókra, míg a vállalkozás az emberek termelékenységét figyelte.
A kutatócsoport szerint a magánélet és a munka egyensúlya az egyik kulcsa a kísérlet sikerének: amellett, hogy kevesebb stresszt szenvednek el a munkavállalók a munkaidejük alatt kevesebbet foglalkoztak magánéletükkel. Az egyik alkalmazott például feleségével együtt épp lakást keresett, az ezzel kapcsolatos emailekre munkaidőben is válaszolt, a háromnapos hétvégék alatt viszont volt elég ideje elrendezni ezeket a feladatokat is. Helen Delaney, az egyetemi kutatócsapat egyik tagja a Guardiannak elmondta, az időszak alatt a dolgozók kreativitása is fejlődött, több innovatív megoldást találtak ki a céges feladatok elvégzésére, ami tovább növelte a munkájuk hatékonyságát.
A cég alapítója, Andrew Barnes azt mondta, a kísérlet eredményét az igazgatóság elé tárják, és elképzelhető, hogy hosszú távon átváltanak a négynapos munkahétre.