Mutasson példát Ön is!

A Nemzetgazdasági Minisztérium, mint az „Európai Vállalkozási Díj" projekt nemzeti koordinátora, meghirdeti az Európai Bizottság által 2005-ben alapított, 2010-ben már ötödik alkalommal kiírt „Európai Vállalkozási Díj" pályázatot.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Díj azokat a kiváló kezdeményezéseket ismeri el és jutalmazza, amelyek helyi és regionális szinten támogatják a vállalkozói tevékenységet. A Díj célja a legjobb vállalkozási politikák és gyakorlatok bemutatása, terjesztése, ezáltal a potenciális vállalkozók ösztönzése és bátorítása. A verseny földrajzilag az Európai Unió 27 tagállamát, valamint Norvégiát, Szerbiát és Törökországot foglalja magában.

A Díj kiírásának főbb céljai

  1. a vállalkozásokat és a vállalkozói tevékenységet előmozdító sikeres tevékenységek és kezdeményezések kiválasztása és elismerése;
  2. a legjobb vállalkozási elképzelések és gyakorlatok bemutatása, nemzeti és összeurópai szintű kommunikációja;
  3. a vállalkozók társadalomban játszott szerepének szélesebb körű megismertetése, valamint
  4. a potenciális vállalkozók ösztönzése és inspirálása.

Pályázati kategóriák

Az Európai Vállalkozási Díj 2011-en belül az Európai Bizottság öt kategóriát állított fel, amelyek némiképp eltérnek a tavalyi díjkategóriáktól azzal a céllal, hogy jobban megfeleljenek az Európai Unió gazdasági növekedése és fejlődése érdekében kitűzött Európa 2020 stratégiának.

  1. Vállalkozói szellem támogatása díj
    olyan nemzeti, regionális vagy helyi szintű tevékenységeket és kezdeményezéseket ismer el, amelyek a fiatalok és a nők körében népszerűsítik a vállalkozói gondolkodásmódot.
  1. Befektetés a szakértelembe díj
    olyan regionális és helyi szintű kezdeményezéseket ismer el, amelyek a vállalkozói, a szakmai, a gyakorlati és a vezetői készségeket javítják.
  1. Az üzleti környezet fejlesztése díj
    olyan regionális és helyi szintű, innovatív intézkedéseket ismer el, amelyek elősegítik a vállalkozások indítását és növekedését, egyszerűbbé teszik a jogi és igazgatási eljárásokat a vállalkozások számára, valamint a „Gondolj először a kicsikre" („Think Small First") elv megvalósítására törekszenek a kis- és középvállalkozások érdekében.
  1. A vállalkozások nemzetközi működésének támogatása díj
    olyan intézkedéseket ismer el, amelyek a vállalatokat - különösen a kis- és középvállalkozásokat - ösztönzik az Európai Unión belüli és kívüli piacok lehetőségeinek jobb kihasználásában.
  2. Felelős és felelősségteljes vállalkozás díj
    olyan regionális vagy helyi kezdeményezéseket ismert el, amelyek a vállalatok társadalmi felelősségét hangsúlyozzák, és fenntartható üzleti gyakorlatot szorgalmaznak a társadalmi és/vagy a környezeti szférában. Ez a kategória ismeri el az olyan hátrányos helyzetű csoportok körében kifejtett vállalkozástámogatási erőfeszítéseket is, mint a munkanélküli, a mozgáskorlátozott vagy az etnikai kisebbségekhez tartozó emberek.

Pályázati fordulók

Az    Európai    Vállalkozási    Díjra    való    nevezés     két    kiválasztási   szakaszban  zajlik,   nemzeti és európai szinten.

A nemzeti fordulóban 2 legmagasabb eredményt elért, de nem azonos díjkategóriába tartozó pályázat delegálható az európai fordulóba.Pályázati időpontokAz „Európai Vállalkozási Díj" 2010 évi pályázatának kiírása, nemzeti forduló indítása 2010. augusztus 02.

  Az Európai Vállalkozási Díj nemzeti fordulójában a pályázatok benyújtásának határideje 2010. november 10.A nemzeti forduló győztes pályázatainak kiküldése az európai fordulóban történő részvételre, 2010. december 10-i határidővel.  Az európai fordulóban magas szintű szakmai zsűri bírálja el a nemzeti fordulókból beérkezett pályázatokat. Az ünnepélyes eredményhirdetésre2011 májusában   kerül sor Budapesten, Magyarország soros EU elnöksége alatt.  A pályázat benyújtásának módja:

A pályázni az alábbi dokumentumok benyújtásával lehet:

 

Pályázni az un. nevezési lapon lehet (jelent felhíváshoz csatolt entry form), amelynek a következőket kell tartalmaznia:

  1. A díjkategória megjelölése, amelyre a jelentkező pályázik;
  2. Egy esettanulmány a projektről, amely tartalmazhatja a helyzetelemzést, a kihívásokat, a kreatív megoldást/üzleti stratégiát, a megvalósítást, az eredményeket, valamint a leendő megvalósítási tervet;
  3. Ajánlólevél a gazdasági, ill. társadalmi élet olyan jeles személyiségétől, aki nem vett/vesz részt a projektben. Az ajánló lehet magas szintű politikus, vállalkozó vagy egyetemi oktató (referencialevél);
  4. 4.    a közszféra és a magánszféra együttműködésével létrejött projekt esetén az együttműködés meglétét igazoló dokumentum (pl.: együttműködési megállapodás, támogatási szerződés)
  5. A pályázó részletes elérhetősége (telefon, fax, e-mail, postai cím);
  6. Cégszerű aláírás

 

A pályázathoz szükséges nevezési lap, a részletes pályázati információkat nyújtó Eljárási Kézikönyv jelen felhívás mellékleteként tölthető le a Nemzetgazdasági Minisztérium honlapjáról:

Lehetőség van olyan vizuális vagy audiovizuális anyag beküldésére is, amely segítségével a zsűri teljesebb képet kaphat a programról. Kérjük, hogy az így beküldött információs anyag súlya ne haladja meg az 500 g-t.

A pályázati dokumentációt 1 eredeti és 1 másolati példányban legkésőbb 2010. november 10-ig postai úton kell megküldeni az alábbi címre: Szabóné Molnár Márta, az Európai Vállalkozási Díj nemzeti koordinátora, Nemzetgazdasági Minisztérium, 1880 Budapest, Pf. 111. A borítékra kérjük ráírni: „Jelentkezés a 2010. évi Európai Vállalkozási Díjra".

A pályázati dokumentációt egyidejűleg elektronikus úton is kérjük megküldeni a [email protected] címre

A pályázati feltételekről bővebben a pályázati kiírásban talál információt. A legjobb gyakorlatokat bemutató esettanulmányok felkerülnek a pályázat weboldalára.

 

 

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo