Mit érdemes tudni a Facebook-hirdetések tanulási fázisáról?

A Facebook-hirdetések esetében fontos beszélnünk a tanulási fázisról. Cikkünkben tisztázzuk, hogy ez a kifejezés pontosan mit is jelent, illetve kitérünk a népszerű közösségi média működésére is.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az online marketing világában gyakran találkozunk a Facebook-hirdetések tanulási fázisával, amely során a rendszer pontosan feltérképezi, hogyan lehet a hirdetéseket a lehető legjobban megjeleníteni.

Hogyan történik a feltérképezés?

A Facebook a teljesítményről információkat gyűjt, és optimalizál. Célja, hogy a legjobb eredmények elérhetővé váljanak. A folyamat teljes megértéséhez fontos tisztában lenni a világ egyik legnagyobb közösségimédia-oldalának működésével. Összetett algoritmusok határozzák meg, amelyek folyamatosan adatokat gyűjtenek. Figyelik a felhasználók tevékenységét, és a kapott információk alapján döntik el, hogy ki, milyen tartalmat lásson. Ez a hirdetésekre és a bejegyzésekre egyaránt vonatkozik.

Amikor tehát elindul a hirdetés, az algoritmusok által azonnal elkezdődik az adatok begyűjtése, és eldöntik, hogy kik számára érdemes megjeleníteni azt. A profilozás által összefüggéseket keres az emberek visszajelzése és viselkedése között.

Az algoritmus az eredményességre törekszik

Például, ha egy körülbelül félmilliós célközönségnek hirdetünk, akkor kezdetben véletlenszerűen jelenik meg a tagoknak az adott hirdetés. Elkezdődik az algoritmusok által az adatok begyűjtése, és ha úgy érzékeli, hogy a budapesti lakosok a kívánt tevékenységet nagyobb arányban teljesítik, míg más városok lakói esetében csak kattintás van és nincs konverzió, a Facebook idővel inkább a fővárosban élőknek mutatja meg a hirdetést.

Szóval a tanulási fázis során az algoritmusok ismerkednek a hirdetéssel, és adatokat gyűjtenek, tesztelnek azzal a céllal, hogy kiderítsék, kiknek kell azt megjeleníteni annak érdekében, hogy minél több konverziót lehessen elérni.

A Facebook a hirdetéssorozatok szintjén tanul

A tanulási fázisban még magas lehet a CPA, vagyis az eredményenkénti költség. Fontos tudni, hogy a Facebook a hirdetéssorozatok szintjén tanul. Figyelni kell arra, hogy minimális legyen a hirdetéssorozatok célcsoportjai közötti átfedés, és ebben az időszakban nem érdemes módosítani a meglévő hirdetéseket vagy új változatokat létrehozni.

Általában egy hétig tart a tanulási fázis, amelynek végére stabilizálódik a teljesítmény. Körülbelül 30-50 optimalizálási esemény, vagyis konverzió szükséges a tanulási szakasz elhagyásához. Amennyiben nem sikerül eleget szerezni, „Korlátozott tanulási fázis” felirat látható a „Hirdetésmegjelenítés” oszlopban. Ebben az esetben érdemes kampányokat és hirdetéssorozatokat összevonni, bővíteni a célközönséget, növelni a költségkeretet, emelni a licitösszeg- vagy a költségszabályozási értéket, illetve megváltoztatni az optimalizálási eseményt.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo