Minden második dolgozót megjutalmaz a főnöke

A férfiak és fiatalabbak nagyobb eséllyel kapnak valamilyen jutalmat vagy bónuszt munkáltatójuktól, de ezek is szinte mindig magas teljesítményhez köthetők. Legtöbben Erzsébet-utalványt kapnak béren kívüli juttatásként, de a SZÉP kártya a legnépszerűbb, derül ki a Profession.hu kutatásából.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kutatás eredményeit vizsgálva szembetűnő, hogy a válaszadók 51 százaléka kap valamilyen bónuszt vagy juttatást munkahelyén. Nem egészen minden ötödik válaszadó esetenként, és minden tizedik fixen, évente kap prémiumot. Azok között, akiket az év végén a teljesítményükért jutalmaznak, a férfiak vannak többségben, közülük 57 százalék, a nők között viszont csak 49 százalék vihet haza extra pénzt. A kor előrehaladtával is csökken az esélye, hogy örüljünk az év végén: az átlagos 53 százalékkal szemben az 50–59 év közötti korosztálynak csak 37 százaléka kap jutalmat.

Kép: SXC

A SZÉP kártya a legnépszerűbb

Az év közben elérhető munkahelyi juttatások közül a válaszadók több mint fele (51%) kap étkezési Erzsébet-utalványt, míg több mint egyharmaduk (36%) SZÉP kártyát kap munkaadójától. A munkába járást érintő költségkiegészítésben is ugyanennyien részesülnek, míg minden ötödik válaszadó helyi bérletet, illetve önkéntes nyugdíjpénztári tagdíj-hozzájárulást kap rendszeresen. Amennyiben lehetőségük lenne bármilyen elérhető juttatási típust választani, legtöbben (53%) a SZÉP kártyát és az Erzsébet-utalványt (51%) választanák, de népszerű a munkába járásra vonatkozó költségkiegészítés (40%) is.

A jelenleginél sokkal többen tartanának igényt teljes életbiztosításra

A vágyakat a valósághoz, azaz a jelenleg kapott juttatásokhoz viszonyítva kiderül, hogy teljes életbiztosítást a jelenleg ebben részesülő válaszadók nyolcszorosa szeretne kapni munkahelyén (a válaszadók 22 százaléka), míg bölcsődei szolgáltatásra, illetve iskolarendszerű képzésre mintegy hatszoros igény lenne (a válaszadók 5, illetve 15 százaléka igényelne ilyen támogatást). A kutatás eredményei szerint népszerű még az üdültetés, a lakáscélú támogatás és a foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató is.

Év végén jutalmaznak bőkezűbben a cégek
Az év végi időszakban különösen fontos a munkavállalók elismerése, megbecsülése – állítják magyarországi kis- és középvállalkozások és nagyvállalatok vezetői. De milyen más alkalmakkor, milyen formában és mennyire tudatosan ismerik el a vállalatok a dolgozók munkáját napjainkban? A Sodexo 2015 novemberében végzett friss kutatása ezekre a kérdésekre ad válaszokat.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo