A kutatás eredményeként levonható legfőbb következtetés: a főnök szakértelme a legfontosabb az alkalmazottaknak. A válaszadók 87 százaléka ezt jelölte be ugyanis legfontosabb főnöki tulajdonságnak. A megfelelő hozzáértés olyan tulajdonságokat előz meg a válaszadók preferenciarendszerében, mint a reális és tárgyilagos értékelés (77 százalék), készség az oktatásra és fejlesztésre (67 százalék) valamint képesség a munka és a személyes kapcsolatok szétválasztására (67 százalék).
Az eredmények között érdekességnek számít, hogy a munkavállalóknak legkevésbé a főnök által tanúsított empátia a fontos. Csupán a kitöltők 41 százaléka nyilatkozott úgy, hogy ez fontos tulajdonság lenne számára a főnökét illetően. A kreativitás és annak elismerése is hasonlóan kevésbé rangos helyen szerepel az alkalmazottak preferencia-sorrendjében.
A kutatás a legbosszantóbb tulajdonságokat is vizsgálta. Ennek alapján kijelenthetjük, hogy a válaszadókat leginkább az zavarja, ha főnökük szakmailag alkalmatlan feladata elvégzésére. A kutatás eredményéből az is kitűnik, hogy a férfiakat jobban bosszantja mindez, mint a női válaszadókat.
Összességében elmondható, hogy a jelenlegi főnökök készségei és képességei elmaradnak az alkalmazottak elvárásaitól, s a legnagyobb hiányosságok az ösztönzés és az emberi kapcsolatok építése területén jelentkeznek.