Milyen gyakori kérdések merülnek fel a biztonsági ajtókkal kapcsolatban?

Ma már egyre többen választják nyílászárócserekor a korszerű biztonsági ajtókat, melyek azt ígérik, hogy sikeresen távol tartják a betörőket. Ugyanakkor még mindig kering néhány tévhit és félinformáció velük kapcsolatban, így most megválaszoljuk a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

Mitől lesz egy ajtó “biztonsági?”

Ezen nyílászárók legfontosabb tulajdonsága, hogy betörésbiztosak, vagyis nem lehet rajtuk átjutni még “célszerszámok” (például feszítővas vagy csákány) segítségével sem. Mindez annak köszönhető, hogy az ajtó belsejében valamilyen tömör fémlemez - általában acél - található.

Emellett többpontos biztonsági zárakkal, masszív kerettel, kiemelésgátló csapozattal vannak felszerelve. Egy hagyományos fa vagy műanyag ajtóról viszont ugyanezek nem mondhatóak el. Összegezve tehát egy masszív szerkezetű nyílászáróról beszélünk. 

Hogy néz ki egy biztonsági ajtó?

Némelyek tévesen azonosítják a biztonsági ajtókat azokkal az ugyancsak masszív, ám rideg és és csúnya vasajtókkal, amelyeket ipari létesítményeknél használnak. Egy modern biztonsági ajtó viszont cseppet sem így fest. 

A belső fémlemezt ugyanis szigetelőanyag, illetve egy ízléses külső burkolat fogja közbe, így ezek az ajtók tökéletesen illenek bármely családi otthonhoz. Ráadásul számos kinézetben meg lehet rendelni őket, így gyakorlatilag aligha akad két tökéletesen egyforma biztonsági ajtó. Lehet famintás vagy egyszínű, üveges vagy teli, egy-vagy kétszárnyú… Bármelyik változat megvalósítható. 

Miről lehet felismerni?

Mint ahogy említettük, a biztonsági ajtó rengetegféle kinézettel bírhat, így ránézésre sokszor nem is egyszerű megkülönböztetni egy hagyományos ajtótól. Amint azonban kinyitjuk, már érezni fogjuk robosztus szerkezetét, hiszen egy ilyen nyílászáró körülbelül 100 kilogrammot nyom! Már egy egyszerű nyitó-csukó mozdulatnál is nyilvánvaló lesz, hogy nem egy “pehelysúlyú” darabbal van dolgunk.

Ami azonban ennél is árulkodóbb, hogy általában a gyártó neve is szerepel rajta, diszkrét formában az ajtókeret szélén. Ha a kis táblácskán a Nívó logót látjuk, abból máris tudhatjuk, hogy a nyílászáró annak a magyar, biztonsági bejárati ajtókat készítő cégnek a terméke, akik az egyedi gyártásnak köszönhetően az egyszerűtől a luxus igényekig bármit meg tudnak valósítani. 

Valóban megbízható-e?

Az óvatos emberben felmerülhet a kérdés, hogy attól még, mert az ajtót biztonságiként hirdetik valóban az-e, vagyis tényleg képes megakadályozni egy betörést? Erre választ ad a MABISZ-tanúsítvány. Amelyik nyílászáró rendelkezik ezzel a minősítéssel, azt egy független biztonsági szakértőkből álló csoport letesztelte, és sikerrel kiállta a próbát.

Mennyibe kerül? 

Ne legyenek illúzióink: a biztonsági ajtók magasabb árkategóriát képviselnek, mint egy szimpla műanyag nyílászáró. Ugyanakkor a költségeken itt is lehet faragni, ha kevesebb extrát kérünk. 

Ne feledjük, hogy így a pénzünkért egy olyan ajtót kapunk, ami valós védelmet nyújt otthonuk számára!

 

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo