Milyen cégek állnak a Vizes vb mögött?

„Két város, öt helyszín, hat sportág, közel 2.500 sportoló, 17 napig tartó versengések” – olvashatjuk a 17. FINA Világbajnokság hivatalos honlapján. De vajon mennyibe kerül egy ilyen nagyszabású sportesemény megvalósítása, és ki biztosítja hozzá a megfelelő alapot? A Bisnode összegyűjtötte a legnagyobb támogatókat.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A sajtó hangos a találgatásoktól; az már biztos, hogy az eredetileg tervezett keretet rég túllépték a munkálatok költségei, melynek legnagyobb terhe kétségkívül a magyar államra hárul. A hazaiak zöme örül, hogy a 2017-es úszó-világbajnokságot nálunk – Budapesten és Balatonfüreden – rendezik meg, de a több, mint 130 milliárd forintos összeget valahonnan bizony el kell vonni. Még nehezebb lenne azonban a helyzetünk, ha nem lennének azok a hazai és nemzetközi támogatók, akik szolgáltatásaikkal, pénzbeli és egyéb felajánlásaikkal szponzorálják az eseményt.

Hivatalos FINA Partnerek

airweave Mint jelenleg a legtöbb hivatalos FINA partner, a 2007-ben alakult airweave márka is Japánból indult útjára. A cég megalapításának ötlete Motokuni Takaoka-tól ered, aki 2004-ben vette át nagybátyja halászhajó társaságát, ám nem elégedett meg ennyivel. Számos kísérlet árán felfedezte, hogy a halászat során használt rostszál tökéletesen alkalmas arra, hogy forradalmasítsa a matracipart, és ezáltal az alvást magasabb minőségekbe emelje. Három évvel később Mr. Takaoka leszállította az első szériát korszakalkotó matracaiból, cége pedig azóta is töretlen sikernek örvend. Ázsia mellett az amerikai piac felé is nyitottak, ahol éves árbevételük meghaladja a 280 millió dollárt. Sportolók százai választják ezt a magas minőséget, hogy ezzel is hozzájáruljanak testük megfelelő regenerálódásához és elképesztő teljesítményeikhez. Az airweave menedzsmentjének köszönhetően nem lesz ez másképp a 17. FINA világbajnokság alatt sem – derült ki a Bisnode céginformációs szolgáltató összeállításából.

ANA A tokiói székhelyű All Nippon Airways Japán legnagyobb belföldi légitársasága. A csoport 2016 – 2020-as évekre kitűzött marketing stratégiája – aminek középpontjában a gyors és agresszív terjeszkedés áll (mind a meglévő mind a potenciális piacokon) – sikeresnek tűnik az elmúlt időszak pénzügyi adatai alapján. A gazdaságilag problémás évek után végre megindult növekedés, mely a 2017 márciusával végződő üzleti évben főként a nemzetközi utakon volt érezhető. Az intézkedések eredményjavító hatását elsősorban nem az árbevétel, hanem az árbevétel-arányos nyereség javulásában tapasztalhatjuk, ami 1,24 százalékponttal növekedett, ugyanis konszolidált adózott eredményük 99,31 milliárd japán jenre (kb. 831 millió euró) ugrott. Ebből is látszik, hogy az árfolyamok kedvezőtlen alakulását képesek voltak a működési költségek megfelelő arányú csökkentésével ellensúlyozni; mind a tulajdonosok, mind pedig a FINA örömére.

Véleményvezér

Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo