Mikor éri meg zárrendszereket használni?

A jogosultságkezelés egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja a zárrendszerek alkalmazása. Ennek több típusa is létezik, melyek közül a céljainknak megfelelően tudunk választani. Nézzük meg, hogy miként néz ez ki a gyakorlatban!

Mikor alkalmazzunk zárrendszert?

Amikor egy épületen belül több zárbetét is található, akkor máris felmerülhet ennek a megoldásnak a használata. Alapvetően egy zárbetéthez egy kulcs tartozik, melyet sokszorozhatunk, ha épp nincs az adott típus másolás elleni védelemmel ellátva. Ha nem alkalmazunk zárrendszert, akkor előfordulhat, hogy aki mindenhova szeretne bejutni, az akár több tíz kulccsal is rendelkezni fog, ami igen kezelhetetlennek hangzik, nem igaz?

Ez azonban elkerülhető egy sokkal egyszerűbb módszerrel. Tökéletes megoldást nyújtanak például a Zárdiszkont - Online zárszaküzlet összeállítható zárrendszerei. Így nem kell minden kulcsból mindenki számára másolnunk, és egyetlen embernél sem fog összegyűlni akár több tíz kulcs. Nézzük meg, hogy milyen esetek vannak, amikor mindenképp megéri ezt a megoldást választani!

Azonos zárlatú zárrendszer

Alapvetően egyetlen kulcs egyetlen ajtót nyit, igaz? Ezzel szemben a zárrendszerek esetén az azonos zárlatú típusnál egy kulccsal tudjuk kinyitni az összes ajtót. Ezzel máris megspórolhatunk 4-5 különböző típusú kulcsot, ha mindenhova be szeretnénk jutni.

Nem szab gátat ennek a megoldásnak az sem, ha különböző méretű és változatú zárbetétek vannak. Kikötés azonban, hogy egyforma típusúnak kell lenniük. Ha betartjuk ezt az egyszerű szabályt, akkor egyetlen kulcs segítségével tudjuk majd nyitni és zárni az összes ajtót az épületben.

Főkulcsos zárrendszer

Gondoljunk egy irodaházra, melyben számos különálló irodában dolgoznak az alkalmazottak. Ilyen helyeken nagyszerű megoldás lehet, ha van egy úgynevezett főkulcs, ami minden egyes, akár az egész irodaházban, akár egy teljes szinten lévő irodába betekintést enged.

Ezzel rendelkezhetnek akár részlegvezetők, de a takarítónőknek is tökéletes megoldás! Így mindenki a saját kulcsával jut be a saját irodájába, mégis akinek szükséges, az bárhova bejuthat egy adott szinten vagy területen.

Vezérkulcsos megoldás

Az fent már vázolt kétszintű jogosultság mellé bejön még egy. Mindenki bejuthat a saját irodájába, a takarítónő számára az egész szint szabad, a teljes épülethez pedig tartozik egy vezérkulcs, amivel minden ajtó szabaddá válik – pl. a karbantartó számára.

Nagy szabadságot kapunk a jogosultságok beállítását tekintve egy ilyen három szintből álló rendszer alkalmazásával. Ennél olcsóbb és praktikusabb megoldás nem igen létezik!

Professzionális jogosultságkezelés

A zárrendszerek kiválóan alkalmasak arra, hogy a legegyszerűbben és legköltséghatékonyabban megoldjuk a jogosultságok kezelését. Ki szeretne 8-10 vagy akár 20 kulccsal is rohangálni az épületben? Vagy ki szeretne minden ajtóra több százezres jogosultságkezelő megoldásokat telepíteni? Van, ahol megvan annak is a helye, de a zárrendszerek nagyszerű alternatívát jelentenek.

Véleményvezér

Bújtatott adókkal emeli a kormány az árakat

Bújtatott adókkal emeli a kormány az árakat 

A magyar állam inflációt generál.
Kukorica nagyhatalomból hátul kullogók lettünk

Kukorica nagyhatalomból hátul kullogók lettünk 

Nagyon döcög a magyar agrárágazat.
Magyar Péter kérdőre vonta Orbán Viktort 

Magyar Péter kérdőre vonta Orbán Viktort  

A miniszterelnök eltűnt.
25-30 százalékkal drágul az alma

25-30 százalékkal drágul az alma 

Nem sok jót várhatunk az idén mezőgazdaságunktól.
Szemet vetett a kormány a nyugdíjcélú megtakarításokra, óriási károkat okozna a lépés

Szemet vetett a kormány a nyugdíjcélú megtakarításokra, óriási károkat okozna a lépés  

A Nyugdíjas Parlament úgy látja, a tervezett lépés nagymértékben elbizonytalanítja a megtakarítókat.
Magyar Péter a kórházak állapotának bemutatása után újabb területekre merészkedik

Magyar Péter a kórházak állapotának bemutatása után újabb területekre merészkedik  

A Tisza Párt elnöke az oktatás és a szociális szféra fel fordul. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo