Pedig a testi-lelki jólléthez elengedhetetlen az optimális légzéstechnika elsajátítása. Ebben segítenek a SleepAir.hu orr- és szájtapaszai, melyek több mint 30%-kal növelik a légáramlást. Csökkentik a horkolást, és hozzájárulnak a megfelelő alváshoz is. Ezzel az általános fizikai és mentális állapotunkat is javítják. Ha beválnak, akkor akár 3-6 havi vagy éves kiszerelésben is megvásárolhatjuk, így jelentős kedvezményeket kaphatunk.
Mi az oka a helytelen légzésnek?
Sajnos a mai rohanó világ mindent felgyorsít. Központi szerephez jut a biztonságos anyagi oldal megteremtése. A pénzügyi stabilitás azonban önmagában nem elég ahhoz, hogy jól érezzük magunkat.
Ezzel párhuzamosan ugyanis általában stresszesebbek lesznek a mindennapjaink. Hiába keresünk jól, nem tudjuk élvezni az előnyeit. Emellett egyre inkább teret kap a mozgásszegény életmód. Mindez pedig romló egészségi állapottal jár együtt, aminek része a helytelen levegővétel is.
Milyen következményekkel számolhatunk, ha nem jól veszünk levegőt?
Az első fázisban még nem érezzük, hogy mennyi negatív hatása lehet annak, ha nem kapnak elegendő oxigént a sejtjeink. Ez a fizikai és szellemi teljesítmény romlásához vezet. Tartós fejfájás jelentkezhet, stressz és alvászavar, de az immunrendszerünk is károsodhat. Általánosságban egy lassú állapotromlás figyelhető meg, ami azonban a helyes légzéstechnika elsajátításával visszafordítható.
Tanácsok a megfelelő légvételhez
- A legfontosabb teendő az, hogy tanuljunk meg az orrunkon át lélegezni! A hasunkba szívjuk be a levegőt! Ez ugyanis negatív nyomást eredményez a mellkasban, és a légáram a tüdőbe jut.
- Mozogjunk rendszeresen!
- Többször együnk, keveset!
- Ne dohányozzunk!
A helyes technika elsajátítása
Ha az orrunkon át lélegzünk, lassul a légvétel, a tüdőnk kapacitása pedig növekszik csakúgy, mint a nitrogén-oxid bevitele és az oxigénszállítás a sejtekbe. Előnye még, hogy a méreganyagokat és az allergéneket megszűri, a hidegebb levegőt felmelegíti, a szárazat pedig párásítja. Nehezebb a helyzet orrdugulás vagy orrnyeregferdülés esetében, de a SleepAir orrtapaszok ilyenkor is segítségünkre lehetnek.
Két légzéstechnikáról röviden
A doboz vagy rekeszizom-légzéssel is csodákat érhetünk el. Előbbi esetében számoljunk el 4-ig, és ezalatt szívjuk be a levegőt, majd tartsuk is bent eddig. Ezt követően fújjuk ki az orron keresztül, és 4-ig ne vegyünk levegőt!
A rekeszizom-légzés lényege, hogy zárt szájjal lassan kell az orron át belélegezni, közben figyelve a hasunk emelkedését. A kilégzés szintén az orrunkon történjen, és 3-4-szer tovább tartson, mint amikor beszívtuk a levegőt!
Bármelyik technikát is próbálnánk ki, az ismétlésről ne feledkezzünk meg! Tartós eredmény csak így érhető el.