Erre a kérdésre, s a munka örömokozó természetének egyéni szintű megtalálására, a boldog munkavállalók és az üzleti siker összefüggéseire manapság egyre több válasz és megoldás születik, s egyre többen fordulnak nyitottan az új gondolkodásmód megértése és alkalmazása felé.
E tanok mindennapi problémáinkra kivetített kérdéseket generálnak. A Pozitív Pszichológia alkalmazása és a flow-élmény megtalálása a munkahelyeken gyökeresen megváltoztathatja az üzleti eredményeket? Lehet, hogy a válságból nem csak a költségcsökkentés, visszafogás, nadrágszíj-meghúzás vezethet ki? Lehet a munkatársaink és saját magunk mentális állapotának javításával, én ismerettel és az én tudatos vezérlésével is mérhető sikereket elérni?
Sokan megismerkedhettünk már a Pozitív Pszichológia tanaival, melyek a pszichológia tudományában paradigmaváltást hoztak. Ismerhetjük a flow (áramlat) emberi teljesítményeket és a boldogságot fokozó hatásait. Jó volna már a mindennapi üzletviteli gyakorlatban is eredményesen használni a mentális intelligencia előhívására, annak erősítésére ható technikákat. Mielőtt azonban használnánk a technikákat, meg kell értenünk az összefüggéseket személyiségünk és a munka eredményessége között, hogy tudjuk, az önfeledten végzett munka eredménye sokkal átütőbb, és még boldogságot is okoz.
A „Boldog munkavállalók és az üzleti siker" című dialógus tréningen, melyet június 15.-én tartanak Budapesten, a résztvevők az előadókkal és egymással együtt gondolkodva keresik a válaszokat, osztják meg tapasztalataikat, ismereteiket.
A dialógus a következő kérdésekre is választ ad: Hogyan érjük el, hogy a munkavállalók szeressenek dolgozni? Hogyan segíthetjük elő, hogy a munkavégzés során kialakuljon a flow-élmény? Válsághelyzetben is lehet az emberek optimizmusát, kreativitását, energiaszintjét, rugalmasságát, vállalkozói szellemét, motiváltságát fokozni?
A tematika és a regisztrációs feltételek ide kattintva érhetőek el.