Megint kevesebb lett a hazai cég

Nyáron sem állt meg a magyarországi cégbázis fogyása, 2800 cégtörlés mellett csak 2080 cégalapítás történt júliusban – derül ki az Opten összeállításából.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

 

Viszonylag mérsékelt cégtörlési számok mellett is 700-zal csökkent 1 hónap alatt a hazai cégek száma, ebben azonban nincs különösebb meglepetés, a számok jól illeszkednek az elmúlt évek trendjébe” – mondja Pertics Richárd, az Opten céginformációs igazgatója. Egészen pontosan 2799 cégtörlés és 2087 cégalapítás került közzétételre Magyarországon 2018 júliusában.derül ki az Opten összeállításából. 

Mind a törlések száma, mind az alapítások száma kis mértékben elmarad 2018 első felének átlagától, de alapvetőn nem tört meg a trend. A minimális csökkenés elsősorban szezonalitási hatásnak köszönhető.

A cégtörlések 52 százaléka kényszertörlés eredménye, ami azt jelzi, hogy továbbra is sok a magára Tovhagyott cég. Pozitív ugyanakkor, hogy a felszámolások aránya tovább csökkent. 24-24 százalékkal állnak a felszámolások és a végelszámolások is a megszüntetéshez vezető eljárások között.

Csak három szektorban nő a cégek száma Magyarországon
Alapvetően gyorsan cserélődnek a cégek Magyarországon, de az irányban nagyok a különbségek ágazatonként. Növekedést csak az építőipari és az energetikai cégek között láthatunk, írja az Opten.
A fizetési hajlandóság továbbra sincs az egekben, júliusban is közel 5000 cég került valamilyen típusú végrehajtás alá. A végrehajtások száma abszolút értékben magas, ugyanakkor 2018 első feléhez viszonyítva még kedvezőnek is mondható. 2018 első felében minden hónapban 6-7 ezer cég került végrehajtás alá. „Összességében békés nyári hónapként zajlott az egész július, nagy meglepetést nem hoztak a közzétételi adatok” – foglalta össze az Opten szekértője.

Az Opten – Cégfluktuációs Index (az adott időszak alatt törölt és alapított cégek számát viszonyítja az időszak elején rendben működőkéhez) júliusi értéke átlagosan 10-11 százalék körül mozgott. Megyei szinten nézve a vizsgált időszak alatt az Opten – CFI Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron megyékben érte el a legalacsonyabb értékeket, míg a legmagasabb fluktuációt Budapest, Békés és Fejér megye produkálta.

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo