Az IPOSZ a vállalkozói oldalról, az ITDH az állam gazdasági szerepvállalása oldaláról, az OPTEN Kft. pedig mint Magyarország meghatározó céginformációs szolgáltatója összefogott, hogy a külföldi cégeket információval ellátva segítsék a magyar vállalkozásoknak a kapcsolatépítést, illetve a nemzetgazdasági szempontból meghatározó külföldi tőkebeáramlást, exportnövekedést. Az együttműködés aláírói szerint a magyar gazdaságban számos olyan értékes vállalkozás működik, amelyek az együttműködés eredményeképpen nemzetközi kapcsolatot fognak tudni kiépíteni és sikeres exportőrökké válnak. Az együttműködéssel kereslet-kínálati oldalt megfelelőképpen összekötve előnyös és üzletileg gyümölcsöző kapcsolatok sorát sikerülhet elősegíteni.
A 2005-ben kötött ITD-IPOSZ Együttműködési Megállapodás jól szolgálta és teljesítette a kitűzött célokat. Az aláírók a megállapodást érvényességének fenntartása mellett kiegészítik, kiterjesztik az Enterprise Europe Network hálózatra (ITD-EEN). Így mód nyílik a vállalkozás-fejlesztés, a technológia-transzfer és innováció, valamint a kutatás-fejlesztés területén olyan szolgáltatások nyújtására, amelyek elősegítik a mikro- és kisvállalkozásokban rejlő piaci potenciál és innovációs kapacitás fejlesztését és hasznosítását.
Az IPOSZ-OKM Együttműködési Megállapodás egyebek mellett lehetőséget ad arra, hogy a 10 fő alatti családi- és mikrovállalkozások javaslatai és kezdeményezései folyamatosan segítsék a minisztérium munkáját, erősítse a gazdaság és a képző intézmények, iskolák és az ipartestületek kapcsolatát, a pályaorientációs tevékenységet. Lényeges, hogy a fontos kézműipari szakmákban a társadalmi és fogyasztói szükségleté lefedhetőek legyenek magyar munkaerővel, a családok és a tanulók már az általános iskolában tudomást szerezzenek a reálszféra felé irányuló a kézműves szakmákban rejlő lehetőségekről. Az aláírók több feladat mellett rögzítik a pályázatokban való részvételi lehetőségek közös vizsgálatát.
A radikálisan megváltozott gazdasági helyzetben is folytatja az IPOSZ „A szolgáltató ipartestületek a régiók gazdasági fejlesztéséért" 2007-2011 közötti programját. A szolgáltató rendszerének folyamatos bővítésével el akarja érni, hogy országos, regionális és helyi szinten a naprakész információáramlás, valamint az együttműködés a szakhatóságokkal, gazdálkodó szervezetekkel napi gyakorlattá váljon.