Magyarok is vannak Közép-Európa leggyorsabban fejlődő vállalkozásai között

Magasabb fokozatra kapcsoltak a közép-európai régió leggyorsabban fejlődő technológiai vállalkozásai, a Deloitte CE Technology Fast 50 listán szereplő cégek 2013 és 2016 között átlagosan 1127 százalékkal növelték árbevételüket, ami rekordnak számít a rangsor történetében. Az 50-es listán ebben az évben két magyar cég is szerepel, a Starschema és a Hiflylabs, de a Rising Star kategóriában is találkozhatunk magyar vállalatokkal.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A közép-európai Technology Fast 50 lista a leggyorsabban növekvő technológiai cégeket a megelőző négyéves időszak során elért árbevétel-növekedésük alapján rangsorolja. A múlt évhez hasonlóan az első öt helyezett idén is újoncnak számít a Fast 50 listán. Ebben az évben az online repülőjegy-foglalási szolgáltatást működtető cseh Kiwi.com végzett az első helyen a leggyorsabban növekvő közép-európai technológiai cégek között. A Kiwi.com tavaly még Skypicker.com néven szerepelt a Rising Star kategóriában, ahol az ötödik helyet szerezte meg, 1534 százalékos növekedést felmutatva. A Fast 50 rangsor élére viszont ennél jóval gyorsabb, 7165 százalékos növekedéssel tudott felkerülni a tech vállalat.

Kép:Freepik.com

A lista második helyezettje a litván Deeper lett; az okoseszközöket gyártó cég 7048 százalékos árbevételnövekedést tudott felmutatni a 2013-2016-os időszakban. A legnagyobb ugrást azonban a cseh Prusa Research produkálta, ami közel megtízszerezte növekedési ütemét, és 6910 százalékos növekedéssel a harmadik helyet szerezte meg a Deloitte CE Technology Fast 50 rangsorban.

„2016 után idén ismét sikerült átlépni az 1000 százalékos küszöböt az átlagos árbevétel-növekedést figyelembe véve, ami arra utal, hogy középtávon is fenntartható az a robbanásszerű fejlődés a technológiai szektorban Közép-Európában, amelynek tanúi lehetünk” - mondta Csűrös Balázs, a Deloitte Technology Fast 50 hazai programvezetője.

Két magyar vállalkozás a Fast 50-ben

Az idei Fast 50 listára két magyar tech vállalatnak is sikerült felkerülnie. A többek között Big Data megoldásokkal, adatvizualizációval és adatelemzéssel foglalkozó Starschema a 24. pozíciót szerezte meg 541 százalékos növekedéssel. Az üzleti intelligencia megoldásokkal, egyedi rendszerek fejlesztésével, illetve tanácsadással foglalkozó Hiflylabs pedig a 44. lett, 347 százalékos növekedéssel.

Uber, Airbnb: csak futnak a jogászok a fejlődés után
A közösségi gazdaság fordulóponthoz érkezett: a cégek tevékenységének belátható időn belüli átlátható szabályozása sem Európában, sem Magyarországon nem halogatható tovább. Bár a hatályos uniós és hazai törvények erre az üzleti modellre is vonatkoznak, az újszerűség miatt adójogi, versenyjogi, fogyasztóvédelmi, munkajogi és egyéb kérdések merülnek fel. Ezeket nem csupán az állami hatóságok vagy a hagyományos piaci szereplők érdekei miatt, hanem a megosztáson alapuló gazdaság cégeinek biztonságos működése, sőt, fejlődése okán is rendezni kell. Máskülönben megismétlődik az Uber nemzetközi és hazai története.
Az ígéretes újoncok

A Rising Star kategóriában olyan ígéretes vállalkozások indulhatnak, amelyek túl fiatalok ahhoz, hogy megfeleljenek az abszolút rangsorban való szerepléshez szükséges feltételeknek. A kategóriát azért hozta létre a Deloitte, hogy bemutatkozhassanak azok a cégek is, amelyek olyan növekedési potenciállal rendelkeznek, ami alapján a jövőben felkerülhetnek az Fast 50 listára. A koncepciót igazolta, hogy a múlt évhez hasonlóan idén is a korábbi Rising Starok uralták az abszolút rangsort.

Az idén a 3D-s modellek kereskedelmére szolgáló piacteret működtető litván CGTrader lett a Rising Star, a társaság négy év alatt 3329 százalékkal növelte árbevételét. A második helyen digitális megoldásokat kínáló horvát Q végzett 2246 százalékos eredménnyel, míg a harmadik pozíciót a lengyel Dogadamycie.pl szerezte meg, az online fordítási és tolmácsszolgáltatást nyújtó cég 1532 százalékos bővülést produkált.

A Rising Star kategóriában két magyar vállalkozás is szerepel ebben az évben. A titkosítási megoldásokkal foglalkozó Tresorit az előkelő ötödik helyen végzett 967 százalékos növekedéssel. A robotikai szenzortechnológiát fejlesztő OptoForce, amely négy év alatt árbevételét 714 százalékkal növelte, a 9. pozíciót szerezte meg a Rising Star listán.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo