Az Európai Vállalkozási Versenyt minden évben megrendezik. Az idei hazai fordulót a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) támogatta, a magyar cégek kiválasztását pedig az ITD Hungary koordinálta. A versenyen részt vevő vállalkozások legnagyobb része az információtechnológiai területről érkezett; rajtuk kívül még tiszta technológiákkal, illetve élettudományokkal foglalkozó cégek mutatták be legújabb projektjeiket a nemzetközi kockázati tőke szakértőkből álló zsűrinek.
A programot több európai helyszínen, többek között Londonban, Bécsben, Pamplonában, és Koppenhágában is megtartják. Arról, hogy ki jut tovább az egyes fordulókon, szakmai, nemzetközi zsűri dönt. A helyszínekről továbbjutó cégek a 2010 decemberében Düsseldorfban megrendezett Európai Vállalkozások Találkozóján vívhat meg egymással. Innen 25 döntős jut tovább, majd Barcelonában választják ki 2010 legjobb innovatív vállalkozását.
Akik továbbmentek...
Magyar szempontból sikernek tekinthető, hogy összesen hat hazai vállalkozás került be a legjobb tíz közé. Ezek a városi közlekedésre optimalizált hibrid autót fejlesztő Antro Group, a genomok szekvenálásához egy újfajta szoftvert kidolgozó, már a tavalyi versenyen is igen eredményesen szereplő Chemistry Logic Kft., az AIDS elleni védekezéshez nanotechnológiás módszereket kereső Genetic Immunity Kft., a biztonsági videófelvételek analizálására képest szoftvert készítő Intellio Kft., a gyógyszerkutatásokat segítő, újfajta módszereket kínáló Solvo Biotechnology és a kamerára épülő, gyökeresen újfajta oktatási demonstrációs szoftverekben gondolkodó WebCam Laboratory.
A szabályok értelmében rajtuk kívül a zsűri még négy magyar vállalkozást választott ki arra, hogy részt vehessen a düsseldorfi fordulón: az internetes utazásszervezésre újfajta megoldásokat kínáló Joobili Kft., az üzleti folyamatok automatizációján dolgozó Chronos Systems, a gyógyszerkutatásokkal foglalkozó Vichem Chemie Kft., a víztisztításból visszamaradt salak hasznosítását lehetővé tevő módszert kidolgozó Compat-Licencia Kft.