A jegybank már az eljárás ideje alatt feljelentést tett a rendőrségen különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanúja miatt. A vizsgálat szerint a társaság a vele kapcsolatba kerülő több tucat ügyfele részére többnyire két év lekötési idővel járó, 90 naponként irreális hozamokat kifizető befektetési lehetőséget ajánlott. A társaság azt állította, hogy banki, biztosítói értékpapírokba, garantált kötvényekbe, illetve ingatlanokba, nyersanyagokba, üzletrészekbe fektette ügyfelei pénzét, tevékenységét "angliai bizalmi vagyonkezelésként", "speciális zárt, meghívásos vagyonkezelési formaként" mutatta be. A befektetők közel fél milliárd forintnyi összeget adtak át a társaságnak, de a cég ügyfelei pénzét sehova sem fektette be.
Az MNB rámutatott: két korábbi vezető tisztségviselő járt el a befektetők és a társaság közötti szerződéskötéseknél, akiknek kizárólagos rendelkezési joguk volt a társaság bankszámlái felett - hívta fel a figyelmet az MNB utalva arra, hogy a számláról több száz millió forintnyi összeget felvettek az illetők. Az MNB azt javasolta, hogy a károsult befektetők mielőbb jelentkezzenek a rendőrségen a pénzükért.
Az MNB hivatalból indított piacfelügyeleti eljárást az egyesült királysági székhelyű, ám korábban budapesti irodával rendelkező társaság tevékenységének áttekintésére. A jegybank már 2019 májusában ideiglenes intézkedésként megtiltotta a Goldsten Limited tevékenységének folytatását és közzétette a cég nevét honlapján a Figyelmeztetések menüpontjában.
A központi pénzintézet arra kérte az ügyfeleket, hogy egy-egy szolgáltatás, termék igénybe vétele előtt mindig ellenőrizzék, hogy az adott szolgáltató rendelkezik-e pénzügyi tevékenység végzéséhez szükséges engedéllyel vagy regisztrációval, és így szerepel-e a jegybank Piaci szereplőket felsoroló nyilvántartásában.