GINOP 1.2.1-16 Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése
A kkv-k termelési kapacitásainak bővítésére 18 milliárd forint áll rendelkezésre, az elnyerhető vissza nem térítendő forrás 25 és 500 millió forint között lehet. A támogatást új eszközök, gépek beszerzésére, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítására, az ehhez kapcsolódó gyártási licenc, know-how beszerzésére, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására fordíthatják a vállalkozások, valamint infrastrukturális és ingatlan-beruházásokra, információs technológiafejlesztésre. A kora délutáni adatok szerint ugyanis alig pár óra leforgása alatt 210 pályázatot adtak be a hazai vállalkozások, a közel 28 milliárd forintnyi igényelt támogatás pedig már most a másfélszerese a rendelkezésre álló keretösszegnek. „Nem kell azonban aggódniuk azoknak a vállalkozásoknak sem, amelyek bár szeretnének indulni a pályázaton, de ezt eddig még nem tették meg. Ennél a kiírásnál határnapok szerinti, úgynevezett szakaszos elbírálás történik, ez alapján elviekben 2017. február 28-ig minden vállalkozás benyújthatja az igénylését. Érdemes ugyanakkor mielőbb megtenni ezt, hiszen ilyen túljelentkezés láttán a pályázat kiírója módosíthatja a felhívást és akár előre is hozhatja a beadási határnapot” – emeli ki Harsányi Gábor, a Goodwill Consulting Kft. tulajdonosa és ügyvezető igazgatója.
A pályázati felhívás, a kitöltési útmutató és a kapcsolódó dokumentumok innen letölthetők!
GINOP-1.2.2-16 Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása
A kapacitásbővítő beruházások támogatására kiírt felhívásnál 21 milliárd forint keretösszegre pályázhatnak a vállalkozások, az elnyerhető összeg 5-40 millió forint között lehet. A támogatott támogatási kérelmek várható száma: 1000-2000 db. A támogatásból új, modern eszköz- és gépparkok beszerzésére nyílik lehetőség, valamint megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására, információs technológia-fejlesztésre vagy honlapkészítésre.
A pályázati felhívás, a kitöltési útmutató és a kapcsolódó dokumentumok innen letölthetők!
A támogatási kérelmek benyújtása 2017. január 25-től 2019. január 25-ig lehetséges, de a tapasztalatok szerint a keretösszeg viszonylag gyorsan kimerül, így itt sem érdemes sokáig várni a pályázással! A kora délutáni órákig közel 650 darab, mintegy 12,5 milliárd forint értékű támogatási igénylést nyújtottak eddig be a 21 milliárd forintos keretösszegre, így várhatóan 1-2 nap még a kapacitásbővítést tervező vállalkozások rendelkezésére áll” – teszi hozzá Harsányi Gábor, .
Az alig pár óra leforgása alatt beadott pályázatok nagy száma és a kért támogatási összegek azt mutatják, még az összesen 38 milliárd forintos keretösszeg sem lesz elegendő a fejlesztést tervező vállalatok igényeinek kielégítésére. A beadási lehetőségek még nyitva állnak, de érdemes a pályázást tervező vállalatoknak sietniük, hiszen a túljelentkezés miatt bármikor előrébb hozhatja a beadási határidőt az irányító hatóság.
Nem csak ez a két pályázat nyílik meg ugyanezen a napon, többek között munkaerőpiaci konvergenciák fejlesztésére is mától lehet pályázni.
Érdemes elkezdeni készülni az újabb export pályázatra is, ugyan a támogatási kérelmek benyújtásáig még van néhány hónap.