Kínai tanulmányutat szervez az Iparkamara

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Kínai Tagozata 2013.október 18-25. között üzleti delegációt szervez Csengduba és Csungkingba. A kínai piacfeltáró tanulmányút keretében olyan üzleti lehetőségek feltérképezésére nyílik lehetőség, melyek új perspektívát nyithatnak a magyar cégek számára kínai exportjuk bővítése terén.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kínai piac óriási lehetőségeket kínál - Kép: SXC

A kiutazás célja: részvétel az  EU-China Business and Technology Cooperation Fair-en valamint a Western China International Faire-en Csengduban (Szecsuán tartomány) és üzletember-találkozón Csungkingban. A rendezvények, szakmai programok nyelve az angol. Az üzleti programok szervezését,  azokon való részvételt, az EU-China Business and Technology Cooperation Fair cégenkénti 100 eurós regisztrációs díját valamint a repülőtéri transzfereket az MKIK biztosítja.

Az MKIK felhívja az érintettek figyelmét, hogy korlátozott számban lehetőségük van a kiutazó üzleti delegációban részt vevő kkv-k külföldi szállásköltségét finanszírozni. A szállásköltséget vállalkozásonként 1 szoba erejéig (1 fő egyágyas, vagy 2 fő 1 db kétágyas szobában történő elhelyezése esetén) tudják biztosítani. A szállásköltség megítélésekor előnyben részesülnek a Magyar-Kínai Tagozat tagjai és az önkéntes kamarai tagok, illetve figyelembe veszik a jelentkezések sorrendjét is. A szállásigényeket a rendelkezésre álló keret erejéig tudjuk elfogadni.

A kiutazó magyar vállalatokat a repülőút, a Csengdu-Csungking vonatút, a vízum és az ellátás költségei terhelik, a repülőjegy foglalása, vízum intézése egyénileg történik.

Kitöltött jelentkezési lapját a szállástámogatás nyilatkozattal és az angol nyelvű cégprofil adatlapokkal együtt legkésőbb 2013. augusztus 25-ig a [email protected] e-mail címre kell megküldeni!

További információ: Baki Magdolna, nemzetközi referens, telefon: (1) 474 5146, e-mail: [email protected].

Pénz és türelem – A cégalapítás kínai feltételei
Költséges és időigényes lehet egy kínai cégalapítás – hangzott el a Kína─Magyarország, Üzlet a kínaiakkal itthon és Kínában címmel a BKIK és a Piac & Profit által rendezett országos konferencián. A költsége és az időigénye is magasabb egy Kínában létrehozandó vállalatnak, többek között a helyi tanácsadói díjak is magasabbak. Míg Magyarországon akár ötvenezer forintért is találhatunk ügyvédet, addig Kínában egy nyolcszázezer forintnak megfelelő összegre számíthatunk. „Az időigény óriási: hat-nyolc hónapot lehet számolni egy cégalapításra, és ehhez még külön hozzájöhet vegyesvállalat alapítása esetén a kínai partnerrel kötendő szerződések által megkövetelt idő” – mondta dr. Zebegnyei Ádám, a YingKe Várnai Ügyvédi Iroda munkatársa. Az engedélyeztetés sem egyszerű: több kormányhivatalban is engedélyekért kell folyamodnunk. a tevékenységi körök meghatározása esetén fontos, hogy ismerjük meg, milyen kategóriába esik tevékenységünk, Kínában van támogatott, korlátozott és tiltott tevékenységi kör is. Magyar szempontból érdemes felmérni, hogy külföldi cégek számára például a mezőgazdaságban tiltott a kínai vizeken folytatott halászat, és korlátozott bizonyos fafajták kitermelése, míg engedélyezett például a gyümölcstermesztés. A gyógyszeriparban például a hagyományos kínai gyógyszerek gyártása tilos külföldieknek, a high-tech iparágakban pedig az iparág alapvető nyersanyagainak számító, ritka földfémek bányászata számít tabunak. „Az online piacon például már a kezdetektől fogva tilos a külföldi tőke használata” – emelte ki dr. Zebegnyei Ádám.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo