De mégis hogyan lehet mihamarabb kilábalni a megfázásból házi praktikák segítségével? Ehhez adunk most néhány remek ötletet! A cikkben említett eszközöket pedig megtalálod a Himalája Sóház wellness termékeinek kínálatában.
A közösség “ereje”
Nincs abban semmi meglepő, ha ősztől tavaszig tombolnak a légúti vírusok, hiszen ezek a hidegben nemcsak könnyebben szaporodnak, hanem ebben az időszakban az emberek immunrendszere is gyengébb.
A közösségbe járó gyerekek pedig különösképp ki vannak téve a fertőzésveszélynek, hisz gyakorlatilag szinte egész nap egy légtérben vannak a társaikkal. Bőven elég, ha egy osztályban csak egyetlen olyan gyerkőc van, aki folyton köhög, tüsszög, pár napon belül már gyakorlatilag minden harmadik diák hasonló tüneteket produkál majd. Persze ezt meg lehetne előzni, de a gyerekek nagy része egy kis nátha miatt nem marad otthon, így viszont továbbadja a vírust is.
Emiatt viszont nem kell aggódni, hiszen a nátha bár kellemetlen, de szerencsére ritka kivételektől eltekintve nem veszélyes betegség, és hamar is gyógyul, pláne, ha erre rásegítünk egy kicsit. Ehhez pedig még gyógyszerekre sem feltétlenül van szükség.
Inhalálással a tiszta légutakért
Az inhalálás egy régi, de hatásos praktika a légúti betegségek ellen. Ráadásul nagyon egyszerű, és nem kell hozzá semmilyen különleges hozzávaló. Csak önts egy nagyobb tálba vizet, és szórj bele néhány evőkanál Himalája sót. A víz gőzölögjön, de nem szabad forrónak lennie.
Kérd meg a gyereket, hogy hajoljon az edény fölé, majd teríts a fejére egy pokrócot úgy, hogy az a tálat is betakarja. Erre azért van szükség, hogy koncentráltabb legyen a gőz. Biztasd a csemetédet, hogy lélegezzen jó mélyeket. A meleg, sós pára tisztítja a légutakat, segít a letapadt nyák feloldásában, és enyhíti az orrdugulást is.
Az inhalálást célszerű minden nap megismételni, ideálisan az esti órákban, lefekvés előtt. Így a gyermek tiszta légutakkal, nyugodtabban alszik majd.
Hordozható sóterápia
Az imént említett inhalálás remek módszer, de sajnos az iskolában nem lehet alkalmazni, pedig lehet, hogy jólesne. Ám semmi baj, ha kéznél van egy sópipa! Ez a kis méretű, praktikus eszköz is Himalája sóval van megtöltve. A felső, kis nyíláson keresztül kell szájon át lélegezni.
A mikroszkopikus sószemcsékkel teli levegőnek hasonló hatása van, mint az inhalálásnak, de a pipa bárhol és bármikor könnyen alkalmazható. Az eszköz elfér gyermeked zsebében vagy táskájában is, így nyugodtan magával viheti az iskolába, és használhatja, amikor csak szükségét érzi. Ha esetleg tanítás alatt rájön a köhögés vagy nehezen kap levegőt, akkor az inhalátor segít csökkenteni a panaszokat.
Arra azért hívd fel csemetéd figyelmét, hogy a higiénikus használat érdekében lehetőleg ne adja kölcsön a pipáját másoknak.