Kifejtette: a magyar munkaerőpiacot a munkaerő iránti kereslet és kínálat egyensúlytalansága jellemzi, a hiány többnyire egyes ágazatokat érint, miközben munkaerőtartalék elsősorban Magyarország keleti és dél-nyugati részén van. (A részletekért ld. keretes írásunkat.) A helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy a kormány erőteljesebben segíti a munkaerő mobilitást 2017 januártól emelték a munkába járás és a lakhatás támogatását.
Simon Attila kiemelte, a kormány továbbra is segíti, hogy a közfoglalkoztatottak közül minél többen a versenyszférában kapjanak állást, számításuk szerint a mostani 230-250 ezer közfoglalkoztatott közül 50-80 ezret lehetne némi segítséggel tartósan az elsődleges munkaerőpiacra juttatni. (A Policy Agenda elemezése szerint leépíteni sem egyszerű a programot, káros hatásai ellenére sem.) A helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy a kormány különböző programokkal segíti a fiatalok foglalkoztatását, a fiatalok vállalkozóvá válását, a rugalmas foglalkoztatás terjedését.
A konferencián Simon Attila felhívta a figyelmet arra, hogy a szaktárca is megjelenteti 2017. március 31-éig a 2020-ig szóló uniós fejlesztési program munkaerőpiaci pályázati felhívásait.