Sokan nem gondolnák, de akár négy-hat hónap alatt össze lehet szedni egy alaptudást, mellyel már bele lehet fogni egy FPV drón kezelésébe, irányításába, a go2fly drónos híreit olvasva és a megfelelő társasághoz kapcsolódva pedig nagyon gyors fejlődés várható.
Miért különlegesebb az FPV drónozás, mint a normál fajta?
Az FPV vagyis First Person View Flight drónozást magyarul belső nézetű drónversenyzésnek fordítjuk, az ilyen fajta drónok segítségével más perspektívából tudja a drónozó megmutatni a világot.
Felvétel közben a pilóta egy valós idejű videofeeden keresztül látja a kameraképet, olyan érzés, mintha konkrétan benne ülne a gépben. Így akrobatikus manővereket is végezhet repülés közben, mivel gyorsan tud reagálni az élőképre. Gyakran neveznek hát FPV drónokkal freestyle versenyekre.
A hagyományos és az FPV drónozás jól megférnek egymás mellett, egyik fajta sem váltja ki a másikat, azonban mivel a repülés folyamán semmilyen védelmező mechanika nem avatkozik közbe, extrémebben és szabadabban vagyunk képesek irányítani a drónt az utóbbi esetben.
Ennek köszönhetően izgalmas felvételek születnek, persze leginkább szakmai körökben értékelik ezeket, mert egy FPV drónnal készített tartalom képi világa olykor nem biztos, hogy befogadható egy átlagos nézőnek.
A drónreptetés fortélyait egyedül is el lehet sajátítani, de mindig előnyösebb, ha az ember hasonló érdeklődésű ismerősöket keres, akikkel tanulhatnak egymástól. Mára a magyar drónközösség is népes tábort számlál, így akit érdekel a téma, bátran csatlakozhat, segítő társakra talál majd.
Hogyan érdemes helyszínt választani?
Inspirálóan hathat egy drónfelvétel helyszínének kiválasztásakor, ha megnézünk pár ezzel kapcsolatos YouTube-videót, például Johnny fpv, Fincky, Mr Steele, ummagawd felhasználóktól. Ezeken túl azonban fontos még az alábbi is:
- A terep biztonságossága.
- A kockázat arányossága, vagyis megéri-e az elkészítendő anyag.
- A szél mértéke.
- A helyszín távolsága a lakóhelytől.
A helyszínválasztáson túl fontosak még a kiegészítők, az utómunka is, és az, hogy az ember folyamatosan fejlessze magát.
Szerencsére a bámészkodókkal sincs probléma sem itthon, sem külföldön, hiszen tapasztalatok szerint az emberek egyik fele tudomást sem vesz a szerkezetről, a másik felük pedig érdeklődően fordul a technológia felé.
Milyen lesz a drónozás egy-másfél évtized múlva?
Vincze Dániel szerint a mindennapi élet részét képezik majd a drónok, segítenek majd a csomag- és áruszállításban, elsősegélynyújtó drónok mentik meg az emberek életét, és részt vesznek majd a közösségi közlekedés irányításában és a megfigyelésben is. Izgalmas jövő előtt állunk!