Ennél kevesebbet nem kereshetnek az építőiparban

Óránként 2500 forintos építőipari minimális rezsióradíjat határozott meg az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) a vonatkozó jogszabályokkal összhangban.

A ÉVOSZ csütörtöki közleménye szerint a korábbi 2422 forintos rezsióradíj emelkedését alapvetően a garantált bérminimum változása, a banki- és biztosítási költségek jelentős növekedése és a magasabb ügyviteli költségek okozzák.

A minimális rezsióradíj irányadó az építési-beruházási célú közbeszerzéseknél és a magánmegrendelői piacon egyaránt, a meghatározott díj alatti értékekkel számolt építőipari ajánlati árakat az ÉVOSZ kockázatosnak tartja. Ezen kalkulált vállalási árak eredményezhetik az irreálisan alacsony árakat és vezetnek a 400 milliárd forintra becsült országos lánctartozás tartós fennmaradásához.

Az új minimális rezsióradíjat a szövetség javaslatára az Építőipari Ágazati Párbeszéd Bizottság is elfogadta és kihirdetésre javasolta az építésügyért felelős miniszternek.

Nemrégiben a vagyonvédelemben vezették be a rezsióradíjat.

Irreálisan alacsony ár
A kormány döntése értelmében –irreálisan alacsony árnak” minősül az az ár, ami (a munkáltatók és munkavállalók képviselőiből álló) –ágazati párbeszéd bizottság” által kialakított rezsióradíjat nem éri el. A jövőben automatikusan semmisnek minősül az a szerződés, amely a bizottság által az adott évre meghatározott rezsióradíjat nem éri el.

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo