2012 decemberében a Guimarãesben (Portugália) lakóhellyel rendelkező Carlos Moreira azzal a kérelemmel fordult az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalához, hogy ruházati cikkek, lábbelik és kalapáruk vonatkozásában európai uniós védjegyként lajstromozza a „NEYMAR” szómegjelölést. A védjegyet 2013 áprilisában lajstromozták.
A Törvényszék mai ítéletében helybenhagyja az EUIPO határozatát, amely szerint C. Moreira rosszhiszeműen járt el a „NEYMAR” védjegy lajstromozása iránti kérelem benyújtása során.
Jóllehet C. Moreira elismerte, hogy a „NEYMAR” védjegy lajstromozása iránti kérelem benyújtásakor tudomása volt N. Da Silva Santos Júnior létezéséről, azt állítja, hogy nem tudott arról, hogy a brazil sportoló a labdarúgás nemzetközileg elismert tehetségű reménysége, és arra hivatkozik, hogy e személy még nem volt ismert Európában.
A Törvényszék megjegyzi, hogy az EUIPO határozatából kitűnik, hogy a hozzá benyújtott törlési kérelem alátámasztására előterjesztett bizonyítékok bizonyítják, hogy N. Da Silva Santos Júnior a releváns időpontban már ismert volt Európában, különösen a brazil nemzeti labdarúgócsapattal elért eredményei folytán, továbbá hogy 2009. és 2012. között gyakran szerepelt az európai médiában, különösen Franciaországban, Spanyolországban vagy az Egyesült Királyságban. N. Da Silva Santos Júniort tehát már rendkívül ígéretes labdarúgó-játékosként ismerték el, aki a jövőbeni szerződtetése céljából több nagy európai labdarúgóklub figyelmét felkeltette, több évvel azt megelőzően, hogy 2013-ban ténylegesen az FC Barcelona klubhoz került volna.
Moreira tagadja, hogy kizárólag abból a célból kérte a „NEYMAR” védjegy lajstromozását, hogy kihasználja a brazil labdarúgó jóhírnevét. Többek között azt állítja, hogy a „NEYMAR” nevet kizárólag a szó hangzása, nem pedig a labdarúgóra való utalás miatt választotta. C. Moreira szerint a „NEYMAR” szómegjelölés használata melletti döntés tehát egyszerű egybeesés, nem pedig valamely ismert labdarúgó nevének használatára irányuló tudatos szándék következménye. A Törvényszék elutasítja azt az érvet, amely szerint e döntés az említett egybeesésből ered, mivel a labdarúgó a releváns időpontban már jelentős ismertséggel rendelkezett a labdarúgás világában, Európát is beleértve, és C. Moreira e sportágat nem csak korlátozott mértékben ismerte.
A Törvényszék arra is rámutat, hogy C. Moreira nem adott elő meggyőző érvet az EUIPO azon értékelésével szemben, amely szerint a vitatott védjegy lajstromozása iránti kérelmét kizárólag a labdarúgó jóhírnevének élősködő kihasználására irányuló szándék indokolja.
Végül a Törvényszék elutasítja C. Moreira azon érvét, amely szerint az EUIPO egyszerű feltételezésekre támaszkodott annak téves megállapítása céljából, hogy szándéka a labdarúgó jóhírnevének bizonyos anyagi előnyök szerzése érdekében történő tisztességtelen kihasználására irányult. E következtetés levonása érdekében ugyanis az EUIPO a többek között újságcikkekből és online közzétett cikkekből álló ügyiratok között szereplő objektív bizonyítékokra, valamint arra a tényre támaszkodott, hogy C. Moreira ugyanazon a napon nyújtott be lajstromozás iránti kérelmet az „IKER CASILLAS” szóvédjegy és a „NEYMAR” védjegy vonatkozásában.